Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek erős hányinger ellen?

Mit tegyek erős hányinger ellen?

Figyelt kérdés

Egy 10 perce riadtam fel erős hányingerre és gyomorégésre..

Most ittam egy kis vizet és jobb...

Ég a gyomrom érzem hogy üres nem tudnék mit kihányni mégis nagyon erős hányingerem van..

Hányni nem akarok mivel hányásfóbiás vagyok és félek hányni..

Gondoltam már arra is hogy mivel este kicsit sokat ettem ezért van hányingerem de akkor meg nen égne a gyomrom..

Tudtok valamilyen házi praktikát hányinger ellen?



2020. júl. 18. 01:19
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Ha bírsz sétálni, akkor egyséta a friss levegőn csodákat tesz, ha nem, akkor lefekhetsz egy sötét, csendes szobában egy csomag zsepi, 2 liter tea meg egy picit vizes lavór társaságában...

Nekem ilyenkor a víz a legrosszabb, az hánytatja a semmit. A tea jó.

Gyömbér (friss gyömbér rágcsálása vagy mefőzni teának, de akár a gyömbér üdítő vagy a gyömbéres cukor is megteszi), kamillatea végtelen mennyiségben, sós rágcsák (sajtostallér, ropi, fokhagymás bakerolls, sós puffasztott rizs). Ha már tudsz enni, reszelt alma háztartási keksszel meg egy csipet sóval, krumplipüré, leves.


És bocsi, de a fóbiát tényleg le kell küzdeni, mert csak rosszabb lesz.

Gyakran jön rám hányós migrén és utazási betegség, sajnos tapasztalatból beszélek. Ha nem hányok, több mint egy hétig émelygek, alig vagyok képes valamire. Ha sikerül hányni, akkor másnapra jobban vagyok, 2-3 napig kímélő ételeket eszek, aztán már egészen más embernek érzem magam. Egészen euforikus élmény kb. a 3. npon arra ébredni, hogy már nem forog veled a szoba, olyankor hegyeket képes mozgatni az ember. :P

2020. júl. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

+rágózás, kóla/szénsavas víz, levendula illóolaj szagolgatása, szédülés elleni mozgásgyakorlatok.

Fejhallgatóval kipróbálhatod a YouTube-on a 'binaural sounds for nausea'jellegű videókat. Nagy reményt nem kell fűzni hozzájuk, de ki tudja...

2020. júl. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Most citromot nyalogatok hátha enyhíti..

Mivel nekem refluxom van lehet attól van ilyen bár eddig sosem hánytam még tőle csak égett a gyomrom mint a fene..meg szedem a savlekötőt de nem nagyon akar hatni:(

2020. júl. 18. 01:46
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Uhh, akkor a szénsavas üdítő, gondolom, nem olyan jó ötlet.

A refluxhoz nem sokat konyítok, de esetleg lúgosvíz, lúgosító étrend...?

[link]

2020. júl. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2. Ötletei amitől sokkal rosszabb lesz. Valami savlekötő kéne. Fehérskác tea, salvus víz. Patikában vény nélkül kapható. Savlekötő tabi is. Citrom nem a legjobb a refluxra
2020. júl. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gyomorsav feladata bár nagyon fontos, hiszen a fehérjék emésztése mellett a táplálékkal bejutott baktériumok jelentős részét elpusztítja. De bizonyos hatásokra a savas gyomortartalom visszaáramolhat a nyelőcsőbe és mellkastáji égő, szúró érzést, ún. gyomorégést okozhat. A refluxbetegség tipikus tünete a visszatérő gyomorégés, amelyet a szegycsont mögött jelentkező égő fájdalom kísér. Az erős kisugárzó mellkasi fájdalom gyakran megtévesztő, sokan akár szívinfarktusra is gyanakodnak. Az égő érzés leggyakrabban étkezés vagy lefekvés után egy órán belül lép fel. Az előrehajlás vagy a fekvő testhelyzet fokozhatja a tüneteket, ugyanis ilyenkor könnyen visszaáramlik a gyomorsav a nyelőcsőbe. Emellett a torokban jelentkező maró érzés, savanyú íz a szájban, nyelési nehézség, hányinger jelentkezhet. Ezek mind az életminőség jelentős romlásához, illetve további szövődmények kialakulásához vezethetnek.

Mi okozza a gyomorégést, refluxot? Kialakulásában számos tényező szerepet játszhat, de nagyrészt életmódunk következménye: a kávé, a tea, a csokoládé és az alkohol nagymértékű fogyasztása, vagy a dohányzás. A rendszertelen táplálkozás, a túl zsíros és fűszeres ételek is kiválthatják.

Mit válasszak?


A szövődmények elkerülése és a kínzó érzés megszüntetése érdekében érdemes az életmódunkon változtatni, illetve a felesleges gyomorsav mennyiségét csökkenteni. Több típusú gyógyszer között választhatunk, de ha hosszan fennáll a probléma mindenképpen forduljunk szakemberhez! De mikor mit érdemes használni? A megfelelő savcsökkentő kiválasztásához érdemes tisztába lenni azzal, hogy milyen típusú készítmények érhetők el, és ezek hogyan fejtik ki a hatásukat.

Ha azonnali, gyors megoldás kell.

Savközömbösítő szerek vagy antacidák a gyomorsavat vízzé és sókká alakítják. A már megtermelt gyomorsavat közömbösítik, de a savtermelés mértékét nem csökkentik. Épp ezért átmeneti gyomorpanaszok, pl. bizonyos ételek fogyasztása után jelentkező gyomorégés esetén ajánlottak. Az antacidákkal a gyomorsav semlegesítése a bevételt követően gyorsan, néhány percen belül megkezdődik.

A GATTART 680 mg/80 mg rágótabletta kalcium-karbonát/nehéz, bázisos magnézium-karbonát hatóanyagokkal már 6 perc alatt semlegesíti a gyomorban a gyomorsavat. A hűsítő, fodormenta ízű rágótabletta cukormentes, és terhesség alatt is szedhető vény nélkül kapható gyógyszer. Keresse a gyógyszertárakban!

2020. júl. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!