Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kapcsolatban a koronavírussal....

Kapcsolatban a koronavírussal. Mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés

Most derült ki, hogy két emberrel is voltam kapcsolatban, akiknél pozitív lett a teszt. Meglátogattam őket, kávét ittunk, beszélgettünk. Mint kiderült, az egyikük már akkor lázas volt, de mivel gond volt a fogával, annak tudta be. A másikuk most kezd beteg lenni, a láza 39 felett van, reggelre 37,2. Kicsit köhögnek mindketten. Tesztjük pozitív lett (PRC). Azóta hogy találkoztunk 7 nap telt el. Egyenlőre a 37°C hőn kívül nem érzek semmit. Itthon vagyok, de a családtagjaimmal érintkeztem.


Mire figyeljek oda? Hogyan zajlik a betegség?


Jön a láz és köhögés,majd ha elfajul a nehézlégzés? Vagy az első tünet a nehézlégzés?


24 éves vagyok, és hát bevallom, eléggé meg vagyok ijedve.


2020. júl. 20. 08:01
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Ezzel van tele az internet március óta. Szerinted mi honnan tájékozódunk a tünetekről?
2020. júl. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
24 évesen valszeg nem lesz semmi komolyabb bajod, csak most egy pár napig ne menj(etek) sehova avégett, hogy biztosan ne terjeszd. Egyébként a szaglás/ízlés elvesztése az egyik legfőbb tűnet.
2020. júl. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A nehéz légzés az az egyik legsúlyosabb következmény, ha nem vagy krónikus tudobeteg, akkor nálad semmilyen ilyen tünet nem lesz, max egy kis nátha
2020. júl. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Még 7 napot próbálj kibekkelni otthon, és közben a családtagjaiddal is a minimálisra szorítsd le az érintkezést. Pl. amikor csak lehet, legyél a szobádban, ha onnan kilépsz, akkor vegyél maszkot. Ne velük együtt étkezzél, és a saját tányérjaidat, evőeszközeidet külön mosogasd el, és csak te használd.

Mondom, tartsd be ezeket még 7 napig. Ha addig nem jön ki rajtad semmilyen tünet, akkor megúsztad, és megúszták a családtagjaid is. A 37 fokos testhőmérséklet szerintem még nem a Covid-fertőzés tünete.

2020. júl. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehetőleg ne menj sehova, de ha mégis vegyél maszkot. Ez alap, mert nem tudhatod, hogy hány embert fertőzöl meg. Lappangási ideje 2 hét is lehet. Mindenkinél mások a tünetek, de a láz az általában mindenkinél lesz. Ezért mérik mindenhol.

"A leggyakoribb tünetek:

láz

száraz köhögés

fáradékonyság

Kevésbé gyakori tünetek:

fájdalom

torokfájás

hasmenés

kötőhártya-gyulladás

fejfájás

a szaglás/ízlelés elvesztése

bőrkiütés, vagy elszíneződés az ujjakon/lábujjakon"

[link]

2020. júl. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ilyen bőrtünetek is lehetnek, de a legcélszerűbb ha csináltatsz egy covid tesztet megnyugtatásképp: [link]
2020. júl. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 babyboom567 ***** válasza:

Szedjél emelt adag c-vitamint, meg d-vitamint.

Nálunk a 3,5 éves gyerek(orvossal, védőnővel konzultálva) is emelt adagot kap(megelőzésre).A gyerek c-vitamin adajna 1000mg/ nap, a d-vitamin adagja 1500-2000NE/ nap

Nekünk a c-vitamin 10000mg/nap, a d-vitamin 4000-8000NE/ nap

A d-vitamint folyamatosan kell emelni, mert nem mindenki bírja rögtön az emelt dózist.

2020. júl. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!