Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lett azzal az ellenanyag...

Mi lett azzal az ellenanyag keresős dologgal a koronavírussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Csomót cikkeztek róla egy hónapja, hogy Magyarországon gyógyult személyek szervezete által termelt ellenanyagot adnak be fertőzötteknek, azóta viszont vagy lemaradtam, vagy tényleg nem volt szó ennek az eredményéről.

2020. máj. 22. 21:48
 1/2 anonim válasza:
100%

Annyit halottam róla hogy biztatóak az eredmények, de ezt mondják minden csodaszerre. Ne fűzz hozzá nagy reményeket szerintem.

Már sokszor kijelentették hogy ekkor és akkor várható az ellenanyag kifejlesztése, de közben a vírus legalább négyszer mutálódott.

2020. máj. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #1 is mondta, többször is mutálódott már a vírus. Még ha működne is az antitestek felvétele (vérvétel gyógyultaktól), kicsi lenne az esélye, hogy pozitív hatással lenne egy meglévő betegre.


Ehhez szerintem vizsgálatok tömkelege lenne szükséges, minden egyes betegnél - lényeg az, hogy időigényes és viszonylag drága folyamat lenne, nem igazán érné meg senkinek.

2020. máj. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!