Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 3 napja vették ki a kisfiam...

3 napja vették ki a kisfiam (2 éves) orrmanduláját. Még mindig nyitott szájjal alszik, sokszor folyik a nyála és nem igazán vesz az orrán levegőt. Ez mennyire normális? Aki tapasztalt ilyet, mikor várható javulás?

Figyelt kérdés

2020. júl. 25. 06:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem augusztusban mindig van egy periódus, amikor allergia miatt folyamatosan be van dugulva az orrom (gyógyszerszedés mellett is). Mikor elmúlik, akkor is kell pár hét, hogy megint az orromon vegyem. Szóval szerintem 3 nap az semmi. Meg most még nem lehet, hogy duzzadt a helye, hiszen idő, míg begyógyul?


Egyébként nekem is ki kellett venni az orrmandulámat (ötévesen talán), de gyerekként ennek ellenére sem tudtam kényelmesen orron át lélegezni. Felnőttként már igen.


Az normális, hogy folyik a nyála, ha nagyon mélyen alszik (és ebben az esetben jót jelent). Nem csak akkor van ez, ha a száján veszi a levegőt.

2020. júl. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk a mutet utan sem javult a helyzet :( orr es garatmandulait is kivettek. De hiaba nem lelegzett orron at, nyaladzik ugyan ugy horkol.

Meg lehet nektek csak a mutet miatt majd 1-2 het mulva lesz eredmenye, meg most ne varj sokat.

2020. júl. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pár hét.
2020. júl. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A most 5 eves kislanyomnak tavaly nyaron vettek ki a mandulajat. A folyamatos betegeskedes sokat javult, a horkolas, legzeskimaradas nem mult el.
2020. júl. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen. Gondolj bele friss seb van még neki ott. Hetek is eltelhetnek mire begyógyul rendesen. Nem is értem ilyen pici gyereket miért kell megműttetni? Valószínű úgyis visszanő, aztán mehet még egy körre szegény.
2020. júl. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért volt szükség a műtétre, mert alvási apnoeja volt és sajnos a hallását is befolyásolta a nagy orrmandula. Szóval most várjuk a csodát beszédfejlődés terén is. Remélem 1-2 hét múlva alábbhagy ez a durva nyálcsorgás és a folyamatos nyitott száj.
2020. júl. 26. 01:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit semmiképp ne csinálj, az az, hogy napközben ötpercenként rászólsz, hogy csukja be a száját. Meg elsorolod neki (ha már nagyobb persze) hogy mi minden hátránya van a nyitott szájnak, mennyire nem vonzóan néz ki stb. Az én szüleim ezt csinálták. Nem segít, mert ha becsuktam a szám, úgy éreztem, megfulladok. Szóval néhány másodperc után inkább újra kinyitottam...


Talán az segített volna, ha nem azt mondják, hogy csukjam be, hanem játék jelleggel légzőgyakorlatokat csinálunk orron át, rendszeresen, állandó csukott szájra noszogatás nélkül (vagy csak úgy, hogy "ha az orrodon is kapsz jól levegőt, akkor úgy vedd, mert az jobb"). Aztán megkérdezik, hogy így kapok-e levegőt, és ha nem, akkor úgy csináljuk ugyanezeket, hogy egy levegő orron, egy szájon. Aztán ahogy jónak érzem, csökkentjük az arányt - ez jó átmenet lehet az orrlégzéshez. De persze ez nem a "bevált módszer", hanem most felnőttként visszagondolva találtam ki, hogy ez talán segített volna.


Valahol azt is olvastam, hogy ha az ember a száján lélegzik, akkor az agy érzékeli a túl sok oxigént, és a nyálkahártyák megduzzasztásával elkezdi beszűkíteni az orrjáratokat. Így ha orrlégzésre akarsz váltani, nem fog menni, mert el van torlaszolva az orrod. Ezen az segít, ha a szűkre csücsörített szádon át veszel levegőt, az orrlégzést imitálva, és akkor az agy nem fogja úgy érezni, hogy beszűkítve kell tartania az orrot. Ez lehet, hogy hülyeség, nem tudományos helyen olvastam, de ha beszűkült orra panaszkodik a gyerek, akkor meg lehet próbálni.

2020. júl. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem a 3.napon vittek vissza a kórházba mert bebérzett. Pont ennyi idős voltam. Örülj hogy csak a nyála csorog. Fáj neki meg sebes. Teljesen normális.
2020. júl. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Természetesen nem mondogatom, hogy csukja be a száját, nem is hiszem hogy megértené, hisz még kicsi. ( csak a rohangálás, ugrálás miatt szólok rá folyton , nehogy bevérezzen 😳)

Hallom, hogy nem tiszta az orrjárat, még mindig szörcsög picit, de elmondták hogy tilos orrot szívni. Így valószínű nem is tudna azon keresztül lélegezni. Este alváskor raktam elé egy kis ánizsos mentolos balzsamot, akkor volt olyan periódus hogy átváltott orrlégzésre. Azóta fújtunk buborékot szívószállal és rendeltem labda fújós játékot is, remélem segíteni fog a visszaállásban.

2020. júl. 26. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!