Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Parkinson kór kezdeti tünetei?

Parkinson kór kezdeti tünetei?

Figyelt kérdés

A betegségben szenvedőktől szeretném megkérdezni, hogy milyen tünetek jelentkeztek elsőként, amikor gyanakodni kezdtek. Hova fordultak orvoshoz, milyen vizsgálatokkal tudták megállapítani a betegséget?

Az én neurológusom kinevetett a remegős tüneteimmel, azt mondta, hogy majd akkor szóljak, ha 80 évesen remegek. Most 50 vagyok és van a családunkban Parkinsonos, ezért tartok a betegségtől. Valószínűleg a stressztől remegek, de más gondjaim is vannak, ezért akinek van ideje, légyszi írja le, hogy kezdődött! Köszönöm.



2020. júl. 28. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem évek óta remeg a kezem, vizsgáltak 4 éve parkinsonra, de nem az. Most is remeg, de a neurológus szerint nem. A világon mindenki észreveszi, ennyit sokszor az orvosokról. Ha nem vagy nyugodt keress másik dokit! Egyébként a parkinsonon kívül remeghet a kéz mástól is. Ahogy te is írod.
2020. júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát igen. Nehéz az orvosokkal. Nekem a kézremegés nem annyira látszik, de én érzem. Viszont le vagyok lassulva testileg, szellemileg, és rendezetlen a mozgásom, járásom. Fáj a fejem és lehangolt vagyok. A doki szerint csak beképzelem. Pszichés. Hát lehet, de nem tudom hogy lehetne ezt kideríteni… .
2020. júl. 28. 14:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy mondtam menj másik orvoshoz. A fejfájás és a lehangoltság lehet a klimax jele, mindkettővel rendelkezem. No az én kézremegésemet se képzeld túl, nyugalomban, mondjuk egy kozmetikusnál már kiszúrható. Amúgy nem korlátoz semmiben.
2020. júl. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, az a fránya klimax sok hülyeséget csinálhat. Én is gondoltam már erre, csak nem szeretnék mindent erre fogni, mert a fejfájás, szédülés már évek óta tart. A többi nyavaja meg most jött hozzá.
2020. júl. 28. 17:17
 5/7 A kérdező kommentje:
Esetleg Parkinsonnal diagnosztizált beteg tudna írni? Egy rokonom volt Parkinsonos, és úgy rémlik ő csak depresszióval és fáradékonysággal kezdte, de nem vagyok benne biztos.....
2020. júl. 29. 06:54
 6/7 anonim válasza:
Üdv Én keresnék egy másik orvost, aki kifejezetten ezzel foglalkozik.Az én mamámnál első tünetként a dereka, a háta fájt. Utána az egyensúlyával voltak problémák. És ez egyre rosszabb lett. A végére szegénykém teljesen leépült. És hozzá teszem hogy ő egyáltalán nem remegett.
2020. júl. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én is úgy tudom, hogy nem feltétel a remegés.( Szerintem a dokim nem túl képzett.) Már évek óta van egyensúly gondom, de nem igazán érdekel senkit. Csak most rosszabb lett. Keresek egy másik orvost… .
2020. júl. 29. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!