Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ma lesz Szív MR, vagy CT...

Ma lesz Szív MR, vagy CT vizsgálatok. (Nem tudom melyik) kissé félek. El tudnátok mondani milyen? Kissé klausztrofobiás vagyok. Na és milyen a kontraszt anyag?

Figyelt kérdés

#szív #CT #kontrasztanyag #Klausztrofobiás
2020. júl. 30. 07:20
A kérdező szavazást indított:
Szív
Egészség
Vizsgálat
Kórház
Klausztrofobiás
Kontraszt anyag
3 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
Szív CT nincsen, szóval inkább MR, de azt nem értem hogy nem lehet azt nem tudni mire mész? Ráadásul, ha klausztrofóbiás vagy, akkor a beutaló orvosoddal ezt kell közölni előre.
2020. júl. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

De normális vagy ezzel a szavazással.

Mi értelme van ennek, mire lehetne szavazni?

2020. júl. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A CT egy rövid vizsgálat, csöppet búg, de egy koncert zajszintjéhez nem ér fel. Vénásan adják be a kontrasztanyagot, majd nyugton kell maradni, esetenként még a légzés is visszatartani (ebből is látszik, hogy nem hosszú a folyamat).

Az MR hosszabb vizsgálat, jóval hangosabb, ütemesen dobogó gép. A kontrasztanyagot itt is vénásan adják be. Mielőtt betolnak a gépbe, kapsz egy pánik gombot.

Ne hergeld magad előre! Amit javasolni tudok, hogy amint felfeküdtél az asztalra, hunyd be a szemed, és amíg azt nem mondják, hogy kész vagy, ne is nyisd ki. Lélegezz egyenletesen és beszélj magadban (ne hangosan, csak a fejedben :)), ha szereted a gépzenét, akár még azt is képzelheted, hogy azt hallgatsz. Nekem bevált.

2020. júl. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a szűk helytől félsz akkor nincs mitől félned nem olyan szűk az. Csukd be a szemed az elején és gondolj valami széprem nem nagy ügy nekem már mindkettő volt. Az mri zajos én röhögő görcsöt kaptam tőle :) na ennyire volt félelmetes. Kontrasztanyagot nem kaptam szóval annak nem tudom milyen a hatása de a többitől nincs mit félni. Fémeket le kell venned magadról ezt ne felejtsd el.
2020. júl. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!