Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért fájhat a bal bordaív...

Miért fájhat a bal bordaív alatt a hasam?

Figyelt kérdés

Már egy fél éve kezdődött hogy elkezdett fájni tompán a bal bordaívem alatt a hasam aztán pedig elmúlt...aztán minden nap fájt pár percig volt hogy tompán volt hogy erősen de nagyon kellemetlen..ez a mai napig tart de mostmár van hogy olyan erősen fáj,szúrkál hogy konkrétan járni alig bírok és ma reggel is arra keltem hogy iszonyúan fáj és emellé még görcsölt a köldököm alatti rész és az egész bal oldalam is iszonyúan fájt meg hányingerem is volt és be is keményedett ott az egész bal oldalam..

Aztán lepihentem és elmúlt..

Voltam már orvosnál megvizsgált,megnyomkodta a hasam de nem mondott semmit csak annyit hogy szedjek emésztéskönnyitőket,(szedek is de ugyanúgy fáj)

Nem folyamatosan fáj csak minden nap pár percig általában evés után és enyhe hányinger is társul hozzá..

Már nagyon elegem van és teljesen tanácstalan vagyok..

Mi lehet ez?



2020. júl. 30. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Epe vagy hasnyálmirigy probléma lehet az oka, keress másik orvost!
2020. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Háziorvos rendezte le ennyivel? Gasztroenterológushoz kéne eljutnod. Ha rosszul vagy és bemész sürgősségire, ultrahangot es vérvételt legalább csinálnak (persze fél-1 napot ott töltesz, arra számíts. Ultrahang előtt csak mentes vizet igyál és ne egyél lehetőleg 6 órán át).
2020. júl. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen,háziorvosnál voltam és ő mondta hogy ha legközelebb megyek gasztroenteorológushoz akkor mondjam el neki a problémámat..

Refluxom is van és nemtudom hogy lehet-e annak köze hozzá a refluxom miatt úgyis kell mennem rendszeresen a gasztroenteorológushoz akkor megemlítem neki..

Egyébként 2 hónappal ezelőtt vettek tőlem vért a reflux miatt de nem találtak semmit csak annyit mondtak hogy vashiányos vagyok..

2020. júl. 30. 12:05
 4/6 Sssaszem ***** válasza:

A bal bordaív alatt érezhető fájdalom tehát számos betegséget, problémát jelezhet, a teljesen banálistól az életveszélyesig. A fájdalmat kiváltó ok megismeréséhez természetesen az egyéb kísérőtüneteket is ismerni kell. A szakorvos munkáját megkönnyíthetjük azzal, ha igyekszünk minél pontosabban leírni a fájdalom jellegét (éles, tompa, szúró, égető), intenzitását és azt, hogy mióta tart, illetve, hogy folyamatos vagy hullámzó.


Nem szabad azt sem elfelejteni, hogy a bal bordaív alatt érezhető fájdalom nem mindig ered a hasüregből, illetve az itt elhelyezkedő szervekből: a bőrt, az izmokat vagy éppen a csontokat érintő betegségek is okozhatnak ezen a területen fájdalmat. Emellett előfordulhat az is, hogy bár a bal bordaív alatt érezzük a fájdalmat, valójában csak ide sugárzik az ki egy másik területről. Éppen ezért rendkívül fontos, hogy haladéktalanul forduljunk orvoshoz, ha fájdalmat érzünk ezen a területen, ugyanis ez akár a szív, a tüdő súlyos betegségeire is utalhat!


Vesekő is lehet a bal bordaív alatti fájdalom

Bár az egyik vesénk is ezen a területen helyezkedik el, a veseproblémákkal kapcsolatos fájdalmat általában a hátunknál vagy a has alsóbb területein érezhetjük. Azonban a szinte elviselhetetlen, bal bordaív alatt érezhető fájdalom vesebetegségre, vesekőre utalhat, különösen ha a fájdalom hullámokban jelentkezik, és fokozott vizelési inger, láz, hidegrázás, hányinger is társul mellé. Ezek is lehetnek, de nem biztos.

2020. júl. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Enis refluxos vagyok, sokszor annyi savam van hogy azt érzem tüzet fogok okádni.

Nekem is sokszor vannak ilyen panaszaim,szimpla gyomorfájdalom,has illetve azis amit te mondasz.Annyi hogy nekem viszont magas a vasam.

Nálam nem találtak semmit, csak a folyamatos gyomorvédő és savcsökkentő használatát javasolták.Reszben ugye az is rátesz hogy az idő összevissza váltakozik.. a stresszről ne is beszéljünk.

2020. júl. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Profi valaszokat kaptál, ne várjal sokat...gastroenterologus. majd az megmondja mijen verkep kell..
2020. júl. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!