Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vaskosabb artériát kivizsgálta...

Vaskosabb artériát kivizsgáltassak?

Figyelt kérdés

Még kb. 5 évvel ezelőtt volt h sokat fájt a fejem meg szédültem es koncentrációs zavaraim voltak. Akkor keszült egy koponya MR. A leleten ez volt:


"A kontrasztanyagos képeken a jobb oldalon frontálisan a frontális kamraszarvtól a szürkeállomány felé elágazódó vaskosabb artéria ábrázolódik. Vélemény: Jobb oldalon frontalisan kisebb AV malformáció lehetősége felmerül DSA vizsgálat javasolt."


Annak idején én még kiskorú voltam és a szüleim nem egyeztek bele ebbe a vizsgálatba, mivel egészségügyben dolgozó rokontól azt az infot kapták hogy ilyen érduzzanat sok embernél van.

Viszont mostanában jobb oldalon homloktájékon előfordul kisebb nyomásérzés meg kis mértékű szédülés is, és nem tudom hogy ez összefüggésbe hozható-e a fentiekkel, vagy inkább a gerincferdülésemmel (mert az is van). De a meglévő tünetek se akadályoznak a mindennapokban.

Tehát szükséges ezt komolyan venni és kivizsgaltatni vagy tényleg sok embernél előfordul és nem okoz bajt?

Kérem, olyan írjon aki ért hozzá, vagy volt hasonló helyzetben.

Köszönöm!



2020. aug. 3. 21:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, vizsgáltasd ki.

Olyan fejlődési variációra van gyanú, amikor egy artéria egy vénával direktben kapcsolódik. Mások a nyomásviszonyok, mások a falvastagságok, mint normálisan, agyvérzést okozhat.

Ne pánikolj be, de menj el egy neurológushoz és vidd el az MR leletedet és a CDt.

Ha van ilyened, többféle kezelésre van lehetőség, pl katéteresen el lehet zárni az erek közötti kóros kapcsolatot.


[link]

2020. aug. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!