Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lágyrész daganatom lehet? Mi...

Lágyrész daganatom lehet? Mi ez a duzzanat a lábamon?

Figyelt kérdés

Pár napja vettem észre a combom külső részén egy tenyérrel lefedhető kiálló dudort. Nem fáj, nem okoz panaszokat csak egyik napról a másikra megjelent. Olyan mintha az izmom dudorodna ki, kemény és tömött. Az interneten mindenhol Ewing szarkóma és egyéb lágyrész szarkóma a diagnózis. Nagyon félek. Szeretnék elmenni orvoshoz, de félek, hogy a háziorvos félrediagnosztizál.


Lehet daganat?


21/L



2020. aug. 4. 04:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
A házi orvos ne diagnosztizáljon semmit, ez maradjon a szakorvos dolga. A háziorvos csak adjon beutalót. Én remélem nincs semmi bajod :) ha gondolod írj nekem
2020. aug. 4. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
na, a recskabajnokok elérték már az egészség kategóriát is...
2020. aug. 4. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha küldesz képet, lehet meg tudom mondani mi az. Bár biztosra sokszor akkor se tudnám ha megnyomkodhatnám, olyankor biopszia kell.


De egyébként nagyon kevés esetben daganat.

2020. aug. 4. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy ciszta nem hiszem hogy lehet ha egyik napról a másikra észlelted. Én látatlanban azt mondom hogy lipóma lehet. Ártalmatlan zsírgolyó, egy pici vágás csak helyi érzéstelenítéssel egynapos sebészeten, negyed óra alatt túl lehet esni rajta.
2020. aug. 4. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy képen nem nagyon látszik. Kicsit több 5cm hosszú és kb 5cm széles. Ha szemben állok a tükörrel kicsit kidudorodik. Ha megtapintom akkor érezni mettől meddig tart mert elég tömött, kemény. Mostanában tornázok lábra, volt is izomlázam, de ez a terület teljesen más érzés egyáltalán nem fáj. Nagyon kétségbe vagyok esve, mert minde oldal amit felkerestem daganatokról ír :(
2020. aug. 4. 04:54
 6/12 A kérdező kommentje:
Én is olvastam lipómáról,de ezt nagyobbnak érzem mint amiket képen láttam.
2020. aug. 4. 04:56
 7/12 anonim ***** válasza:

Nézd ha valaki félre fog diagnosztizálni az nem a háziorvosod lesz (aki elküld egy kórházi kivizsgálásra egyébként is ezzel a daganattal) hanem majd te saját magad diagnosztizálod félre meg az itt lévők többsége aki szintén nem rendelkezik orvosi diplomával

Csak orvos tudja megállapitani valószinűleg kórházban, hogy mi bajod van szerintem egy ultrahanggal, úgyhogy fordulj minél hamarabb orvoshoz

2020. aug. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ewing sarcoma. 😂 😂


Ondiagnosztizalas level100



Ewing sarcoma legfokepp gyermek betegseg. Te mar fiatal felnottkent a minimalis eselyed is meg minimalisabbra csokkentetted.



Es a lagyreszdaganatoknak vannak tuneteik es nem egyik naprol a masikra alakulnak ki. Fajt korabban rendszeresen ott a labad ahol a dudor van? Volt hogy ejszaka felebredtel ra? Ha nem akkor 0 az eselye hogy bármilyen sarcomad legyen.



Es felejtsetek el ezt a google ondiagnosztizalast..

2020. aug. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A doki megvizsgált, azt mondta zsírcsomó lehet, de elküldött ultrahangra.


Ultrahang alapján meg tudnák állapítani, hogy ez rossz, vagy jó indulatú? Ha azt mondják zsícsomó és nincs vele gond, akkor hagyjam ennyiben?

2020. aug. 5. 04:55
 10/12 anonim ***** válasza:

Csak a szovettan tudja megállapítani hogy az esetleges daganat rosszindulatú-e. Tehát egy orvos sem fogja ranezesre megmondani.


Szovettan egy kulon eljaras, azt most ultrahangon biztos nem fognak venni.


Es az ultrahangos vizsgalat nem resze a rak diagnosztizalasnak.


Majd akkor kezdhetsz el aggódni ha PET CTre kuldenek.

2020. aug. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!