Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szemölcsökről tudnivalók?

Szemölcsökről tudnivalók?

Figyelt kérdés

Sok mindent olvastam a neten, de vannak kérdéseim, amikre nem találtam választ. Nemi szemölcs az aktus után mennyi idő után jelentkezik? Másik kérdésem az lenne, hogy ha már észlelek egy szemölcsöt a talpamon, az az idő során változhat? (pl. megnagyobbodás)

továbbá személyes tapasztalatok is érdekelnének talpi szemölcsökkel kapcsolatban



2020. aug. 4. 20:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Talp szemölcsről tudok nyilatkozni. Mivel vírus okozza, ezért idővel terjed. Én még a húszas éveimben voltam, hajlékony és vékony, amikor sikerült eltüntetni a talpamról. Odaültem a gáztűzhelyhez, ölembe húztam a lábamat talppal felfelé és egy vörösizzásig feltüzesített vasszöggel szép lassan kiégettem minden szemölcsöt. Ha lassan csinálja az ember, akkor csak addig érez (nem túl nagy) fájdalmat, amíg el nem halnak a talp bőrében az érintett területen az érző idegvégződések. Ezért kell lassan végezni a beavatkozást. Nincs vérzés, géz és ragtapasz még az óvatos járkálást is lehetővé teszi, érzi az ember, de nem igazán fáj. Nekem sikeres volt és nem is jött vissza.
2020. aug. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Verucca a talpon, HPV a nemi szerven. Utobbival muszaj orvoshoz menni. A partnert is megfertozod, es sajat magad is ugy ertve, hogy elszaporodik.
2020. aug. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!