Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inzulinrezisztensek! Homa...

Inzulinrezisztensek! Homa index 20.6 Inzulin-77.9 Glükóz-5.97 Mennyire számít ez súlyosnak? Nemrég tudtam meg,hogy inzulinrezisztens vagyok. Nem nagyon értek hozzá, az orvos se volt valami kedves és nem magyarázta el. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Volt valaki hasonló helyzetbe?

20/L Ukrajna



2020. aug. 8. 01:06
 1/5 anonim ***** válasza:
A Homa index 2 alatt jó, így a 20 az mindenképpen elég súlyos. A pontos képhez 4 vagy 5 pontos cukorterhelés utáni cukor és inzulinszintek kellenének ( 0 30 60 120 180 perc)
2020. aug. 8. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezek éhgyomri értékek? Mértékegység?...
2020. aug. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A HOMA indexet éhomi értékekből kell számolni, ezért gondolom, hogy ezek éhomi értékek. A cukor biztos, hogy mmol/l, mert mg/dl-ben az 7 az halálos érték. Inzulin általában µU/ml szokott lenni.
2020. aug. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A glükóz oké, mmol/l. Na de 77-es 0. perces inzulin uU/ml-ben? Ilyen magas értéket sose láttam.
2020. aug. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs hogy hany perces inzulin érték. Vettek vért es 2 nap mulva mehettem az eredményért.
2020. aug. 8. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!