Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az mennyire normális, hogy...

Az mennyire normális, hogy mióta közösségbe jár a kisfiam mindent elkapok én is tőle?

Figyelt kérdés
1 éves ovis és rengeteget volt torokgyulladása, hányás hasmenés is volt, skarlát, hörghurut minden. Tudom, hogy aki közösségbe kerül első egy évben általában így van de én miért kapom mindig el? Szeptember óta konkrétan többet fájt a torkom mint ahányszor nem, már teljesen kikészülök ettől, folyton beteg vagyok. 3 antibiotikum kúrán vagyok túl, szedek folyamatosan c vitamint de semmit nem ér.

#Betegség, immunrendszer,
2020. aug. 13. 20:41
 1/4 A kérdező kommentje:

*1 éve ovis.

28 éves vagyok és szerintem egész életemben nem voltam annyit beteg mint amennyit mióta ovis a gyerekem.

2020. aug. 13. 20:42
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem vizsgáltasd ki magad es a fiad is. Immunrendszeretek lehet nagyon le van gyengülve főleg hogy íród a sok antibiotikum kúrát. A kisgyerekek gyakran sokat betegek ha kezdik az ovit ez normális, de azért jobb ha kivizsgáltatod. Vitamin, gyümölcslé, meg hát az is baj hogy sokan betegen viszik a gyereket oviba. A c vitamin jó de nem feltétlen ez a baj, nekem amikor sokszor beteg voltam kiderült, hogy vérszegény es D vitamin hiányos is vagyok.
2020. aug. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Vérvételből derültek ezek ki neked?
2020. aug. 14. 07:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Régebben én is azt hittem, hogy teljesen normális az, ha a gyerek rendszeresen megbetegszik amikor közösségbe megy. Ezt láttam a környezetemben is. Az első 2 gyerekünk is így kezdte az ovit. 1-2 hét ovi, 1-2 hét ATB.

Aztán egy idő után meguntuk és úgy döntöttünk, hogy ezen változtatni kell. Azt az egyszerű módszert alkalmaztuk, hogy kerestünk olyan gyerekeket, akik nem hiányoznak az óvodából, iskolából. (Sok ilyen létezik, több, mint hinnéd) Beszélgettünk a szüleikkel, hogy mi a módszerük, hogyan élnek. Megfogadtuk a tanácsaikat, változtattunk a szokásainkon bármilyen hülyeségnek is tűntek azok. (Pl elhagytuk a tej és tejtermékek fogyasztását teljesen. Első hallásra őrültségnek tűnik, mert nem ez a hivatalos álláspont, viszont már csak ez az egy változtatás is órási változást hozott pár hét alatt.) Elkezdtünk vitaminokat, táplálékkiegészítőket szedni, próbálgattuk, hogy mikor melyik a hatásosabb. A főzési szokásainkat is átalakítottuk.

Ennek az lett az lett az eredménye, hogy már nagyjából 5 éve nem hiányoztak a gyerekeink az óvodából és iskolából betegség miatt. A legkisebb gyerek már ebbe született bele, őt csak a kötelező oltások alkalmával látta háziorvosunk. Ő még soha nem kapott ATBt. Most 5 éves.

Kérdező, azt tudnám neked is javasolni, hogy ne fogadd el azt, hogy teljesen természetes az, hogy állandóan beteg a gyerek (és te is), hanem keress megoldásokat. Ne az internetes cikkekre hallgass, (és ne arra a háziorvosra, akinek a páciensei állandóan betegesek), hanem azokat kövesd, akik úgy élnek, ahogy ti/te is szeretnél.


Sok sikert.

2020. aug. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!