Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy szinte folyamat...

Normális, hogy szinte folyamatosan beteg a közösségbe került kisgyerek?

Figyelt kérdés
Mit lehet ez ellen tenni? Most kezdte a bölcsit augusztus végén, de talán 1 hét volt csak, hogy nem volt semmi baja. Dokinál katasztrófa, azt mondja mindig, hogy ez normális, ezen túl kell esni. Na de miért nem ajánl valami immunerősítőt vagy akármit ami segíthet? Ráadásul azt hallottam ovi kezdésnél is ez van, mert új csoport, új vírusok. Most is 3. napja nem bírjuk levinni a lázát, de a doki erre is csak legyintett, meg felírta a kupot. Persze első gyerek, ezért nincs tapasztalatunk.:( De nem bírom nézni, hogy folyton szenved valami vírustól, folyamatosan az orra folyik, ráadásul mi is elkapjuk a férjemmel, szóval ez egy ördögi kör. Más gyerekek is ilyen betegesek először, és tényleg nyárig eltart?
2009. okt. 17. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
El kéne gondolkodni, hátha túlságosan óvtátaok kisebb korában, próbáltatok hiperszuper tökéletes szülők lenni. Persze lehet hogy ez mindenkinél így van...
2009. okt. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Ja amúgy én sosem voltam nagyon beteg, és a lányom sem volt az. Persze nem biztos, hogy azért mert egy kutyatenyészettel él együtt és nem óvom még a széltől sem. Szóval nem tudom, lehet hogy csak ilyen a kicsid vagy tényleg minden gyerekkel megesik...
2009. okt. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
azt hiszem normális, én egészségesen és nem féltve neveltem a gyerekeket, egy év volt köztük, de mikor oviba-közösségbe kerültek, kéthetente voltak betegek, sőt ahogy gyesről visszamentem dolgozni eleinte én is mindent elkaptam amit lehetett. Hiába adtam nekik immunerősítőket, grapefruitot, hagymát, bármit, semmi nem segített. :( Kellett 2-3 év mire mindenki hozzászokott a betegségekhez, de azóta makkegészségesek.
2009. okt. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ÁÁ, van 2 szobacicánk, nagyszülőknél kutyázott is, szóval egyáltalán nem a túlaggódós szülők közé tartozunk, mindent a szájába vett régebben, így elég sokmindent megkóstólt amit nem kellett volna... Mondjuk tény, hogy még kicsi, 18 hós, és már sajnos bölcsis, de nem volt más választásom. Nincsenek rokonok a közelben, dolgoznom meg muszáj volt visszamenni. Én sem voltam beteges, apja sem, csak az apja öccse, aki sem a bölcsit, sem az ovit nem bírta, végül a nagyszülőknél volt 6 éves koráig, szinte csak 1 évet járt oviba. De a doki azt mondja minden gyereknél ez van, akit megkérdezek ismerős kisgyerekest, az is erről panaszkodik,hogy ez a közösség velejárója, minden héten új vírus... de valahogy nem akarom elhinni, hogy ez tényleg így van. Biztosan vannak olyan bölcsisek akik csak párszor betegek ősztől tavaszig, vagy nem?
2009. okt. 17. 14:40
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok, ja amit közben tanultam, hogy kár volt mindig beadni az antibiotikumokat nekik, mert nem lett jobb azzal, és hogy az orrcsepp viszont nagyon fontos dolog ha eldugult az orruk, mert ha nem használjuk, a fülükre megy. Ezt sajnos akkor nem mondta nekem senki és rengeteg fülészetet bejártunk az egyikkel.
2009. okt. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
2-3 év??? Atyaisten! Havi 2x kb lázas is, nem árt ez a szívüknek? Doki meg azt mondta a láz jó, mert úgy védekezik a szervezet! Na köszi..
2009. okt. 17. 14:42
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja tényleg, bocsi, az enyém nem járt bölcsibe. Szóval lehet hogy ez tényleg így van... :( Akkor viszont valahogy túl kell élned. És én sem szoktam mindig minden gyógyszer bezabálni meg a gyereknek beadni amit felírnak, amíg nem muszáj...
2009. okt. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A fiam 13 hósan kezdte a bölcsit idén februárban, most 22 hónapos. Most van FEBRUÁR ÓTA ELŐSZÖR, hogy ma kezdtük a 3. folyamatos hetet a bölcsiben!!! Állandóan hörghurut, vírusos torokgyulladás, volt már vírusos tüdőgyulladás is. A rendszer: 4 nap bölcsi, péntek reggel már nem tudott menni, két hét otthon. Én is voltam vele már minden dokinál, az asztma vizsgálattól az allergiáig, maszek fül-orr-gégész, minden tényleg, mert én sem tartottam ezt normálisnak, hogy ENNYIT BETEG. De minden orvos azt mondta /és minden anyuka és bölcsis gondozónők/, hogy ez akár 1 évig is normális! Hát, nagyon nehéz, megértelek. Én 3 havi kúrát adok az Echinacea szirupból, utána 3 hónap Béres csepp, folyamatosan kapja a Cebion pluszt és a Cebion cseppet, ha nem lázas is, de kezdődik a betegség, megy 3 napig a Nurofen /gyulladáscsökkentő is!/reggel-este, utána ha kell még /és mindig kell/, akkor a Cataflan csepp még 3 napig, köhögésre Lándzsás Útifű szirup, Calcium pezsgőtabletta /a felnőtt tabletta negyede minden reggel-este/. Nem vagyok a gyógyszerek mellett, de a dokink olyan, hogy amíg nem nagyon beteg, SEMMIT NEM AD, mert gyógyuljon magától - de ilyen még sose volt, hanem két nap múlva egyből hörghurut lesz. Így -pontozzatok le- én magamtól adom a Nurofent és a Catafalnt, mert nem bírom nézni, hogy hetente beteg a gyerekem, így viszont meg tudom előzni a nagyobb betegséget. Kitartás és mihamarabb tanuljon meg orrot fújni-az mérföldkő, mert sokkal jobban kijön, mint a porszívóval és nem lesz nagyon nagyon beteg!! Tudom, nehéz.
2009. okt. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom már 7 éves, de mi is túl estünk ezen:

2 évesen kezdte a bölcsit, egy évig járt oda.

Ez kb. úgy nézet ki, hogy 1 hét bölcsi, egy hét itthon, szó szerint.

Mikor oviba került ősszel elkezdtem neki Béres cseppet adni /Cebion cseppel/6 hétig adom, aztán 6 hét szünet szeptembertől márciusig.

Évről évre kevesebbet beteg,az első ovis évébe kb.3-4-szer volt beteg,nagycsoportba egyszer se.

Nem vagyok biztos benne hogy a Béres csepp az oka, vagy pedig a bölcsis sok betegség erősítette meg az immunrendszerét,de tény, hogy hál'Istennek nem beteges.

2009. okt. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Fiam a bölcsiben szinte állandóan beteg volt. Viszont mióta a doki felírta neki az immunerősítőt összesen 2x volt beteg 1,5 év alatt.

De ezt szerintem csak végső esetben adják, mert a nővérem is akart kérni a fiának, de neki nem írta fel a doki. (vényköteles)

2009. okt. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!