Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 21 évesen helyre lehet még...

21 évesen helyre lehet még hozni a gerincemet?

Figyelt kérdés

Gerincferdülésem van, a háti szakaszon kyphosis, illetve spondylarthrosis (csigolyagyulladás), kisebb porckorong kiboltosulások vannak a nyakamtól az ágyékomig. Sok ülő munkát végzek, de csinálom a gyógytornát is, mozgok, viszont hogyha egy 10 percet focizok akkor már érzem, hogy nyomja a tüdőmet, nehezen kapok levegőt. 2x volt már légmellem, 2 éve műteni is kellett a tüdőmet. Valószínűleg a gerincem miatt alakulhatott ki. Zsibbadnak a végtagjaim, szédülök, komoly fájdalmaim vannak, az izmaim nagyon le vannak tapadva. Milyen megoldást ajánlotok és mennyi idő a tünetmentesség, mennyire lehet korrigálni a gerincemet? (teljes odafigyeléssel és kitartással)

Köszönöm válaszotokat előre is.



2020. aug. 14. 14:13
 1/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
85%
Az a baj, hogy ennél többet nem tehetsz. Egy gerincgyógyász talán tud segíteni, de szerintem már konzervatív kezelés nem jöhet szóba.
2020. aug. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
gyógytorna, úszás, masszázs, jóga,
2020. aug. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy amiatt volt légmelled. Ezt ki mondta neked?
2020. aug. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Semmelweisen egy orvos. De most is ha sportolok érzem, hogy fáj a gerincem a mellkasam mögött és mintha beszűkülnének a légutak, feszít a mellkasam, fura hangot ad ki a tüdőm.
2020. aug. 14. 14:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Érdekes nekem azt mondták a gerincgyógyászati központban hogy gerincferdüléstől nem lehet légmellet kapni. Nagyon nem is lenne logikus. Miért lukadna ki attól a tüdő?

Szerintem nem a tüdőd fáj hanem a sok izom ami a gerinced mentén fut. Nehezebben kaphatsz levegőt ferdülés miatt, arra kihathat de ha volt tüdőműtéted akkor amiatt is lehet a fulladás. Nekem is volt kettő meg gerincferdülésem is van. De nem attól lett. Nem vagy véletlenül magas és vékony?

2020. aug. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fura hangot ad ki a tüdőd? Pontosabban? Nem hangzik jól. Én ilyet még nem tapasztaltam. Tüdőgondozóban mikor láttak utoljára? A ptx egyebként is inkább a lapockánál fáj. Légzőtornára nem jársz? Nem ártana. Hátizmokat is erősíti. Tüdőgondozóba adnak beutalót 10 alkalom aztán folytathatod otthon.
2020. aug. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
183 cm és 63 kg vagyok. Ételintoleranciák miatt nem tudok normálisan tömeget növelni. Edzeni lehet ezzel? Mit ajánlotok?
2020. aug. 14. 14:46
 8/9 A kérdező kommentje:
Gerinctorna után ha jobban nyújtózkodok, akkor ilyen hörgő hangot hallok és köhögnöm is kell.
2020. aug. 14. 14:47
 9/9 anonim ***** válasza:
1 kilós súlyoknál többet ptx után ne nagyon emelgess ha nem akarsz újabbat. Fokozatosan. Futás, úszás, jóga ahogy írták korábban ami jót tehet. Én akkorákat nem is nyújtózkodnék. Tüdődnek nem nyerő. Még elszakad mint a tészta ha nyújtod. Ez nem a gerinced miatt van hanem a ptx miatt. Ne csináld ha nem akarsz újabbat. Magyarán baromi vékony vagy és magas is. Ezért lyukadt ki a tüdőd nem a gerinced miatt. Nőttél nőttél a tüdőd meg nyúlt és vekonyabb lett a szövet a tüdőcsúcson. Tipikus ptxes alkat. Egyel sok fehérjét és sárgaréppát, sütőtököt az A vitamin erősíti a tüdő szövetét.
2020. aug. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!