Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Volt itt valakinek giardiája?...

Volt itt valakinek giardiája? Ez lehet az?

Figyelt kérdés

Hello,


Voltam dokinál kb egy hónapja azzal hogy nem jó a székletem. Nem ment/megy a hasam, de napokra visszatérően lágy/laza a dolog. Ritkán, de ha érzek fájást azt is felül érzem, inkább jobbra. Ez az egész a semmiből indult anno, derült égből villámcsapás. Doki annyit mondott valószínű ételintolerancia, ezzel menjek irányzott tesztre gasztróra. Augusztus végéig nincs gasztró fogadás.. Elmentem magánba IgG tesztre, minden negatív kivéve a tejet. Elhagytam a tejet. Jó volt 1-2 hétre, de megint visszatér ez néha.

Szerintem kérek egy széklettenyésztést, azt megtehetem ugye? Lehet ez valami fertőzés? Sose felejtem az egész egy házi gyümölcstorta után kezdődött és gyanakszom hogy a gyümölcsben lehetett valami..



2020. aug. 18. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Olyan ismerősöm volt, aki egy hónapon át szenvedett mire kiderült az okozta neki. Neki eléggé ment a hasa és fájt is. Jobb oldala fájt.


Menj vissza a dokihoz vérkép, székletminta, uh!! De a helyedben megkérdezném mennyi idő az a székletteszt mert inkább akkor elmegyek magánlaborba vele, de az UH vérvétel gyors kell legyen. Ez megmutat sokmindent, hogy epe baj okozza e pl vagy van e valami gyulladás (bár az nagyon fájna és folyamatosan) ne hagyd annyiban, de azért ne is stresszeld túl. Szerintem valószínű valami baktérium/kórokozó nem ürült ki belőled. Ezek okoznak leggyakrabban krónikus visszatérő dolgokat. Vagy az allergiák, de előbb ezt zárjátok ki.

2020. aug. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hihetetlen.. ma és tegnap is hívogattam a doki számát, nem veszik fel. Szerintem most ment el szabadságra.
2020. aug. 18. 12:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Figyelj, azért akkora nagy baj nincs a leírottak alapján. Ha nagyon menne a hasad és kiszáradás veszély áll fenn, vagy nagy fájdalmaid vannak stb. akkor azt mondom sürgős oké, de ha jövő héten mész se dől össze a világ (:

Nyugi az a legfontosabb nyugodt légy nincs nagy gáz szerintem! Lehet csak a stressztől teszel még rá.

2020. aug. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!