Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért számít mindenki arra...

Miért számít mindenki arra hogy az őszi szottyos idővel megugrik a koronások száma mikor épp India és Brazília a legérintettebb, ahol aztán tombol a nyár ezerrel?

Figyelt kérdés

Mindenki arra szám,ít ha bejön az őszi szottyos időszak megugrik a koronások száma.

Na de vajon miért? Mert a nyári meleg idő nem kedvez a vírusnak erre ez a standard válasz.


Na de csak ennyit mondok: Brazília India Irak USA-Kalifornia Texas. Itt a legmagasabb a vírusfertőzöttek száma. És mi a közös ezen helyekben? Hogy mindenütt tombol a nyár, 40 fok, süt a nap ezerrel.

Szóval nekem marhára nem úgy tűnik hogy a jó időnek bárm i fékező hatása lenne a fertőzésekre...


Ja és Finnország Norvégia kb nulla fertőzött. Pedig ott aztán szitál az eső, alig 20 fok, még annyi se-vagyis szottyos szar őszi idő...és nulla közeli fertőzött.


2020. aug. 20. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Azért, amiért az influenza is jobban terjed ősszel és télen: hideg van, az emberek zárt helyen vannak inkább, a hideg miatt kiszárad a nyálkahártya, elsősorban itt jutnak be a kórokozók stb. stb
2020. aug. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Indiában brazíliában baromi nagy a népsűrűség ezért terjed meg a higiénia sem túl jó. Azért fog nőni nálunk mert többet leszünk zárt térben és ott könnyebb elkapni. Az influenza is azért intenzívebb télen. De nyáron sem tűnik el. Gondolj bele gyerekek összezárva oviba suliba elég 1 fertőzött az osztályba. Nyáron ez nincs
2020. aug. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Mert majd jön a náthás, taknyos időszak, s mióta itt a korona, azóta más betegség tulajdonképpen nem is létezik. Félő, hogy minden szimpla náthát a korona számlájára fognak írni.

Legyünk őszinték, már teljesen beleivódott az emberek jó részébe is, hogy tartanak attól az embertől, aki elköhenti magát, tüsszent egyet, ne adj' isten, még az orrát is fújni kell.

2020. aug. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%
A zárt tér miatt. A meleg országokban a meleg elől menekülnek a légkondicionált, zárt térbe az emberek, a mérsékelt-hideg országokban pedig a hideg miatt a fűtött terekbe.
2020. aug. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2A meleg országokban a meleg elől menekülnek a légkondicionált, zárt térbe az emberek, "


Ja. Főleg Indiában meg Irakban a légkondiba amikor sok helyen még áram sincs...

2020. aug. 20. 09:28
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Most lehúzhatod a válaszadókat, de leírtuk miért és annak is igaza van aki a meleg miatt írta a zárt teret. Indiaban meg irakban lehet hogy nincs legkondi de a meleg elől bizony zárt terekbe mennek az emberek mert ott is hűvösebb van mint a napon vagy egy fa alatt. És mint írtam a népsűrűség is sokszorosa a hazainak. Erre jó példa a Sziget fesztivál ami javarészt szabadtéren zajlik de higiéniai szempontból katasztrófa és óriási a tömeg az utakon a koncerteken mindenhol. Aki lehúz ott egy hetet az beteg lesz. 20 évig látogattam mindíg beteg lettem a végére. Pedig 30fokos meleg volt. Egyébként meg nem vagyok beteges és ugyan így jártak a barátaim is.
2020. aug. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%
A déli féltekén ilyenkor tél van :)
2020. aug. 21. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!