Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Meg lehet “szülni” a vesekövet...

Meg lehet “szülni” a vesekövet komolyabb görcsök nélkül?

Figyelt kérdés

Vasarnap voltam a kórházban szurkáló fájdalommal a jobb alhasamban, megállapították hogy vesekő és ureterkő. Az utóbbi ha jól tudom azt jelenti, hogy már úton van kifelé.

Sok vizet, rowatinex szedését ajánlották. Meg ha úgy van fájdalomcsillapító.

Na, azóta 4 nap, néha éreztem tompább fájdalmat, de semmi extra. Iszom a 1,5-2 liter vizet (tudom, tobbet kéne de ez is csoda hogy sikerül)

Meglehet hogy nagyon durva görcsök nélkül is kijön az a kő?

Sok rosszat olvastam ezzel kapcsolatban, sürgősségi hányás stb. Nagyon szeretném elkerülni

Valóban igaz, hogy akkor van nagy görcs, ha elakad? Mennyi esély van arra hogy elakad?

A háziorvos nem nagyon volt kedves, ilyenekre nem válaszolt, látszott rajta hogy siet. Ezért kérdezlek titeket, minden jó tanácsot szivesen fogadok:)



2020. aug. 20. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Hat van. Battyam osszetekeredett tole mint egy pincebogar ha piszkaljak, ugy fajt neki. Ugy hallottam forro kadban kell dinnyet enni vagy sort inni vagy sok uditot megfelelo homersekleten az segiti az urulest. Zsurlo, csalantea vizhajtok.
2020. aug. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Férjemnek az segített ha beleült egy kád meleg vízbe, amikor görcsölt, illetve melegítettük a görcsös helyen. Amikor éppen nem fájt neki, vagy enyhébb volt, akkor lépcsőzött meg gumiasztalon ugrált, hogy kitessékelje magából. Kb. egy hónap volt, mire kijött neki. Jobbulást.
2020. aug. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb ha minel elobb kitessekeled, mert tenyleg okozhat problemakat, behegesedik valami bakteriumok elszaporodhatnak. Olvas uttana hogy vesekohajtas.
2020. aug. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Sok finom söröcske és repülnek ki a kövek .
2020. aug. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Anyukámnak csak úgy kijönnek. Valami teát iszik ha érzi hogy gond van és enyhe szúrásból tudja hogy megint elment egy kő. Már van neki egy csomó összegyűjtve :/
2020. aug. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nagyon rosszul voltam, két fájdalomcsillapító sem állította ki a fájdalmat, jobban fájt, mint a szülés, hánytam is. Onnantól lett jobb, hogy bementem a sürgősségire, kaptam 2 infúziót. Hazaértem, már semmi fájdalmam nem volt, és pisilésnél is csak egy enyhe, de akkor ki is jött a kő. Remélem, te ennél kevesebb szenvedéssel megúszod. Jobbulást!
2020. aug. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyírfatea ami anyukám inni szokott
2020. aug. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már vagy 4 napja egyáltalán nem fájt a hasam. Kicsit felfázás érzetem volt, ez tegnap is volt de ennyi. Ez mit jelenthet?
2020. aug. 25. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!