Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Össze lehet téveszteni a...

Össze lehet téveszteni a vesekövet valami másfajta abnormális dologgal a vesében?

Figyelt kérdés
Ma voltam háziorvosnál teljesen más okból kifolyólag, aztán ultrahang során kiderült, hogy a bal vesémben van 2 kő, azonban egyáltalán nem fáj. Össze lehet téveszteni a vesekövet rákkal, vagy valami mással? Eléggé bevagyok tojva.

2020. júl. 21. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem mozgott, akkor valószínűleg tényleg kő. Ha mozog, akkor lehet valami parazita.
2020. júl. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, ezt nem lehet összekeverni. Sokszor egyébként nehezen látják meg a követ. Akár évekig nem okoz panaszt de érdemes szétzúzatni urológián, mert ha magától indul meg, az fáj.
2020. júl. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A vesekő csak akkor fáj, ha elindul. Higgy az orvosnak, kő lesz az. Bizonyára látott már sok száz ilyet.
2020. júl. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem találtak a vesémben angiomyolipomát, és az ultrahangos mondta, hogy ez nem vesekő, sokszor összetévesztik vele.


Ennek ellenére higgy az orvosnak, ő látta, mi van ott.

2020. júl. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van a vesémben de nem kö hanem mész?! Érdekes.. a vizsgáló mondta is hogy a könek más jele a gépben..tehát ha követ irt az kö! Nem lehet pl daganattal összetéveszteni semmiképp!
2020. aug. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!