Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha szerintem vérszegény...

Ha szerintem vérszegény vagyok, kérhet a háziorvos vérvétel?

Figyelt kérdés
Igazából elég sokat vagyok fáradt és már 5 éve nem vették tőlem vért. Meg lehet a vesémmel is baj van, volt problémám vele korábban.
2020. aug. 25. 16:52
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nálam sajnos nem, konkrétan attól leszek rosszul, hogy leveszik azt a kevés vért.
2020. aug. 25. 22:17
 12/13 anonim ***** válasza:
Az viszont nem játék akkor. Ha ez tényleg így van és egy deci vér elég ahhoz hogy elájulj, akkor még 1-2 deci és többet nem is kelsz fel. Miért nem mentél ezzel orvoshoz? Egy nagyobb vágási sérülés is halálos lehet azok alapján amit leírtál. Hallottam már olyanról, hogy vérvétel után kapásból vérátömlesztést kapott az illető. A céljára már nem emlékszem, de szerintem valami ilyesmi lehetett.
2020. aug. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Hát igazából menstruációkor is elég rosszul szoktam lenni, bolt, hogy elájultam.... Nagyobb vérzésem nem volt. De egyébként ha egy kicsit megvágtam az ujjam, akkor is szédülés, gyengeség, rosszullét... Pedig az kicsi mennyiség...


De valójában igaz. Mondjuk nálunk suliban véradás után többen szoktak elájulni, volt, aki összeesett. Egy tanárt mentő vitt be. Ők mind a vérveszteség miatt. Egyébként ezért nem adok vért sem.


Háziorvos annyit mondott, hogy egyek előtte, meg igyak, meg fekve vegyenek vért...

2020. aug. 25. 22:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!