Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas bilirubin szint?

Valkaiss kérdése:

Magas bilirubin szint?

Figyelt kérdés

Most kaptam a véreredményemet, de a megszokottól eltérően nem csak a pajzsmirigyes rész van benne. És a májas dolgaim eltérnek. Magas a bilirubin, alacsony a koleszterin.

Több, mint egy évig szedtem metothirynt, annak a betegtájékoztatóján szerepel ilyesmi. Sőt, pont ez, ahogy utánanéztem a bilirubin lényegének. Azt találtam, hogy ha abból sok van, az felelhet a sárgaságért. A betegtájékoztatón a mellékhatásoknál az áll, hogy májkárosodás, sárgaság.

Kell nekem ezzel orvoshoz mennem? A pajzsmirigy értékem rendben van, a metothyrint nem szedem tovább.



2020. aug. 27. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a legjobb lenne azzal megbeszélni, aki a vérvételt kérte neked!
2020. aug. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nézz utána az interneten (angol nyelven), hogy van-e bilirubin szint emelő mellékhatása az adott gyógyszernek. A bilirubin egyébként a hemoglobin lebomlásának egyik mellékterméke, így a vörösvértestek károsodásának is egyik mutatója, de a kevés folyadék bevitelt is jelezheti.
2020. aug. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan a Kubu repale tobb honapos tulzasba vitele okozott besargulast, ugy, hogy meg a bilirubin szintemet is emelte, de azert kell az orvos mindenkepp. Nalam egyertelmu volt a helyzet, es a majfunkcio ertekei mind jok voltak.
2020. aug. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tényleg beszélj az orvosoddal, méghozzá minél előbb.

Üdv. Egy orvos

2020. aug. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4es, engem érdekelne az orvosi véleményed a témáról, akár privátban is. Mindig tanul az ember valamit.
2020. aug. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Sok minden lehet. Valamilyen fertőzés, gyulladásos betegség is megemelheti, vagy gyógyszer mellékhatás. Súlyos problémát is jelezhet. Nagyon fontos tudni, hogy mennyire emelkedett, indirekt és/vagy direkt bilirubin emelkedésről van-e szó (a máj már atalakította, konjugálta-e) és emellett milyen a májfunkció, gyulladásos paraméterek, vérkép stb. Ezek és egyéb infók, tünetek megmondják, hogy miről van szó:pl. vörösvérsejt szétesés, epeúti elzáródás (pl. kő vagy daganat miatt), vagy májműködési zavar, pl vírushepatitis. Meg még sok minden. 4. Voltam
2020. aug. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat :))

Elmegyek, bár a szakorvos szabin van szóval a háziorvo maradt.

Valaki írta, hogy lehet hogy keveset ittam. Ha ennek tényleg van bármi köze hozzá, érdekes, mert mikor a vérvételre vártam, azon gondolkodtam, elfelejtettem inni és számítottam rá, hogy undorító lesz a látvány. Mint a kocsonya... hát pont olyan is volt, el is állt egyszer és piszkálgatni kellett a hölgynek hogy induljon.

Na de mindegy, elmegyek akkor a házidokihoz, köszönöm mindenkinek ^^

2020. aug. 28. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!