Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire tekinted hitelesnek...

Mennyire tekinted hitelesnek a koronavírus-járvány kapcsán kommunikált adatokat? Mennyire hiszel egyáltalán a járvány jelenlétében?

Figyelt kérdés

Nap, mint nap járok az utcán, hallok embereket, és sokaknál a járvány a fő téma. A koronavírus olyannyira elterjedt, hogy teljesen beleitta magát a mindennapjainkba, gondolatainkba, sőt!

Arra lettem figyelmes, hogy vannak társaságok, akik mindenesetül elfogadják a járvány létezését és hitelesnek vélik a kommunikált adatokat, míg mások egyértelműen kételkednek a szabályok értelmességében, vagy a járvány létezésében.

Amikor e két nézet konfrontálódik, akkor durva szócsaták, és sokszor a másik szabad véleményének ignorálása történik meg.

Te magad hogy állsz a járvánnyal? Hiszel abban, hogy létezik? Maradéktalanul elhiszed mindazt, amit a média közöl a lakossággal e témában?


Nyilván igazságot nem tudunk tenni, hisz bizonyossággal a dokumentumokat 7 lakat védi és vagy 100 évre titkosítják őket. Itt nem is az igazság a lényeg, hanem a te saját attitűdödre vagyok kíváncsi.


Kérlek, tisztelj meg azzal, hogy a felsorolt opciók közül kiválasztod azt, amelyik legjobban illik rád. Érdekelne, hogy milyen különbségek vannak a férfiak és nők között, éppen ezért kérlek, a válaszod erre ügyelve add meg.


Ha esetleg úgy érzed, bármivel kiegészítenéd a feleleted, akkor írj hozzászólást!


Tudom, a kérdésem magas labda egy erős vitára, esetleg sárdobálásra. Szeretnék a konstruktív oldalon maradni, éppen ezért mindenkit kérek, hogy akármelyik véleményen is van, próbálja azt meg megfelelő stilisztikával kommunikálni. Próbáljunk meg ne egymásba beletiporva érvelni.


Előre is köszönöm!



2020. aug. 28. 16:26
A kérdező szavazást indított:
Nő vagyok, és szerintem egyáltalán nem létezik a járvány, csak humbuk
Férfi vagyok, és szerintem egyáltalán nem létezik a járvány, csak humbuk
Nő vagyok, és szerintem ugyen létezik a vírus, de az adatokat felfújják, és rájátszik a politika/média
Férfi vagyok, és szerintem ugyen létezik a vírus, de az adatokat felfújják, és rájátszik a politika/média
Nő vagyok, és jellemzően hitelesnek vélek minden kommunikált adatot
Férfi vagyok, és jellemzően hitelesnek vélek minden kommunikált adatot
Nő vagyok, és úgy vélem a média/politika mindenben hiteles, maximálisan elhiszek mindent a járvány vonatkozásában
Férfi Nő vagyok, és úgy vélem a média/politika mindenben hiteles, maximálisan elhiszek mindent a járvány vonatkozásában
Nő vagyok, és szerintem a politika/média még szépíti is az adatokat, sokkal súlyosabb a helyzet, mint mondják
Férfi vagyok, és szerintem a politika/média még szépíti is az adatokat, sokkal súlyosabb a helyzet, mint mondják
55 szavazat
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Ha esetleg írnál kort, azt megköszönném, mert akkor arra a kérdésemre is választ kaphatnék, hogy a korcsoportok között milyen eltérések vannak.


Köszi előre is!

2020. aug. 28. 16:27
 2/19 anonim ***** válasza:
8%

Nézd meg a következő videókat:

[link]


És választ kapsz a kérdésedre.

2020. aug. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%

ui.:

itt a 2. videó linkje:

[link]


Bocsi, ez lemaradt.

2020. aug. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
29%
Nem rosszabb, mint egy influenza járvány. Csak a gazdasági válságot meg kell magyarázni valamivel.
2020. aug. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és opcióválasztásokat! Várom a továbbiakat!
2020. aug. 28. 16:39
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A vírus létezik, ezen kár vitázni. Dr Gödény (nem orvos, hanem gyógyszerész) pedig az elején még nem volt ennyire a maszkviselés ellen... Semmi bajotok nem lesz a maszktól. (Emberek évtizedek óta ebben dolgoznak gyárakban...)


Nekem van ismerősöm, aki alig élte túl és olyan is, aki meghalt (külföld), Egyikük sem idős vagy súlyos beteg... illetve a családban egészségügyi nővér, aki Észak-Olaszországban dolgozott a legkeményebb hetekben. Ez a része nem kamu. Az viszont igaz, hogy nem olyan mint a pestis. Az emberek többsége mellett “elmegy”, de aki kicsit is érzékeny rá, az belehal. És ez nincs a homlokodra írva, hogy te melyik csoportba tartozol. Ezért kell vigyázni.


Tény azonban az is, hogy politikailag és gazdaságilag ezt bárki kihasználhatja. Segítségével pénzt lehet mosni és választásokat lehet megnyerni.

2020. aug. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%

"Mennyire tekinted hitelesnek a koronavírus-járvány kapcsán kommunikált adatokat?"

Lehet, hogy nem pontos adatok. De más országokban rosszabb a helyzet, és valakik azt mondják, nálunk még ennyi sincs és felfújják az adatokat? Ez azért furcsa lenne. Az lenne a normális, ha minden országban vannak fertőzöttek, de nálunk egy sincs? Ezt azért nem gondolnák komolyan az ellenzők.


"Mennyire hiszel egyáltalán a járvány jelenlétében?"

A járvány létezik, hiszen a világ sok országában találtak fertőzötteket. Ezt megjátszani, lefizetni az összes ország orvosait és minden egészségügyben dolgozót, hogy megjátsszák az egészet, elég nehéz lenne. Akik a teszteket csinálják, őket is lefizetik, megvesztegetik? Ezt azért nem hinném.

2020. aug. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy kérdező oldal nem szavaztató, menj a facebookra a gyermeteg szavazásaiddal.
2020. aug. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
8. Szavazó oldal is, mert van szavazási lehetőség most már. És mindenki úgy használja ezt, ahogy akarja, ameddig nem ütközik az oldal szabályzatába. Itt a te hozzászólásod ütközik a szabályzatba.
2020. aug. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Melyik kommunikált adatra gondolsz, a magyarra vagy a nemzetközi adatokra?
2020. aug. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!