Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Második típusú cukorbteg...

Második típusú cukorbteg vagyok. 30-as a cukrom.Mit egyek hogy levigyem 10 alá?

Figyelt kérdés

#cukorbetegség #második típusú cukorbtegség #30-as cukor
2020. aug. 28. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 30nal ideje orvost hivni...
2020. aug. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Ez komoly? Te jó ég, még nekem sem annyi.
2020. aug. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvos azonnal felírhat metformin tartalmú gyógyszert és beutalót adhat diabetológus szakorvoshoz, aki korszerűbb gyógyszert is javasolhat. Addig is nem kell cukros és alkoholos ételeket/italokat fogyasztani és erősen korlátozni kell a szénhidrát tartamú ételek mennyiségét, helyette fehérje tartalmúak ajánlottak (hús, sajt). Korlátozni kell a gyümölcsfogyasztást. Cukor-diétás ételek megtalálhatók az interneten.
2020. aug. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Harmincas cukorral kórházba kell menni azonnal.
2020. aug. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Mentő, kórház.
2020. aug. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mentot hivni.
2020. aug. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Folyamatosan 30 a cukrod napok-hetek óta, vagy most bezabáltál és azért ment fel?

Ha az első, akkor dokihoz kell menni, mert ez már nem normális.

Ha a második, akkor vegyél be gyógyszert, igyál sok folyadekot, a citrom (citromos víz) is segít állitólag levinni. És ne egyél szénhidrátot.

Mentőt hívni felesleges, nekem 1-es tipusként már előfordult egyszer, hogy olyan magas volt a cukrom hogy már nem tudta megmérni a mérő (tehát 35 felett). Nem pánikoltam, adtam be inzulint, másfél óra múlva visszament normálra.

2020. aug. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondolom azért Túlélő! :)
2020. aug. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ki mérte, és milyen apropóból lett megmérve? Hiszen, aki nincs tisztában a cukorbetegségével, az nem méregeti. Tulajdonképp nem is tud róla, amíg nem okoz tüneteket vagy egyéb egészségügyi okok miatt mérésre nem kerül. Utóbbi esetben egészségügyi, orvosi környezetben történik mindennek felfedezése. Akkor pedig az orvos intézkedik és tájékoztatja a beteget.


Egy mérés is számít, de lényegében egy mérés nem mérés! Ha még nem lettél rosszul, nincsenek különösebb tüneteid, akkor is keresd fel mielőbb a háziorvosodat! Befog utalni vagy sürgősségi vizsgálatra vagy akár a kórházba. Ez az aktuális körzeti egészségügyi ellátás helyzetétől függ. Mivel jelenleg még sok helyen nem állt vissza a vírushelyzet miatt, most pedig nyakunkon a koronavírus betegszám emelkedése, nem tudható, meddig lesz normál működés. De próbáld nem hagyni, hogy lerázzanak, mert ezt igenis ki kell vizsgálni mielőbb!

Ha van módod mérni, akkor reggeli előtt, majd 1,5 órával utána mérd meg. Ugyanígy ebéd és vacsora előtt és utána 1,5 órával. Továbbá mérd meg este 22 órakor (étkezés nélkül) majd hajnali 3 órakor. Ezeket mind írd fel! Nagyban fogja segíteni a kivizsgálásodat!

Addig is olvass minél többet a 2. típusú cukorbetegségről, diétáról. Tanulmányozd a cukorbeteg diétát, keress minta étrendeket, próbálj utána menni. Ez lesz a legnehezebb része a betegségnek. Az első pár hónap nem lesz leányálom, amíg meg nem szokja a szervezeted, az agyad és a lelked! A körzeti dietetikus igen sokat tud segíteni tanácsokkal. A diabetológus orvos csak nagy vonalakban fog ezekről tájékoztatni, elküld majd a dietetikushoz.

Egy valamire számíts! Mindezt neked kell végig csinálnod, senki nem tud segíteni, ha TE nem akarsz változtatni az életmódodon! Ez egy háború lesz, amit neked kell végigküzdened! 1 - 2 év múlva nagyon profi diétázó leszel, aki megújult, egészségesebb szemlélettel látja majd a világot.

Sok sikert!

2020. szept. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!