Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kiderült egy ismerősöm ismerős...

Kiderült egy ismerősöm ismerőséről, hogy koronavírusos. Esélyes, hogy én is elkaptam?

Figyelt kérdés

Pont egy hete találkoztam egy barátommal, aki előtte lévő nap találkozott egy buliban egy sráccal, akiről később kiderült, hogy pozitív lett a tesztje. Tegnapelőtt kicsit fájt a torkom, tegnap nem volt nagyon étvégyam se, fáradt voltam. Előtte lévő nap futottam 2 szigetkört, így a fáradtságot részben ennek is tudtam be. Ma érzem, hogy forró a testem, bár csak gyenge hőemelkedésem van, kicsit fáj a torkom, de ennyi. Semmi más tünet nincs egyelőre. Haveromat jövő héten fogják csak tesztelni, addig várhatok.


Esélyes, hogy elkaptam?



2020. aug. 29. 12:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen lehet. A legfontosabb, hogy ne menj közösségbe-ha felhívod a háziorvosod, hogy mit érzel, és találkoztál egy lehetséges fertőzöttel, akkor szinte biztos küld egy mentőt a teszttel.
2020. aug. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Tőlünk kérdezed? Az orvosodat hívd fel inkább, ha aggódsz.
2020. aug. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van rá esély, hívd fel az orvosodat. Jobbulást!
2020. aug. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#1 jelenleg a haveromról sem állapították meg, hogy az lenne, én pedig személyesen nem ismerem a covidos haverját. Amíg nincs meg a haverom tesztje, addig csak annyit tudok tenni, hogy otthon maradok nem?
2020. aug. 29. 12:42
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, semmiképpen se érintkezz senkivel.
2020. aug. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

Igen.

1-es, nem küldenek mentőt, az orvosi tesztkérés után be kell sétálni a tesztelő helyre.

2020. aug. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
@6 Nekünk küldtek, pedig csak külföldről jöttünk haza. (igaz, 1hét után) Nem is értem, ha valakinek tünetei vannak, és érintkezhetett is fertőzöttel, akkor behívják, hogy menjen el valahova, ahol útközben tucatnyi emberrel érintkezik? Kicsit furcsán van megoldva:D
2020. aug. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#7 és nektek fizetnetek kellett a tesztért? Mikor ingyenes egyáltalán? Ha majd a közvetlen ismerősről is kiderül, hogy elkapta?
2020. aug. 29. 13:07
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy pontosan milyen esetekben ingyenes. Anyám Angliából jött haza, neki ingyenes volt, és mentővel jöttek-de annyi emberhez kellett kimenni és letesztelni, hogy már majdnem lejárt a karantén, mire kijött a mentő (1hét+ idő).

Ezekre mind nem tudom a pontos választ, szerintem a háziorvosod kérdezd meg.

2020. aug. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem ingyenes ha saját magad mész el teszteltetni, Nem az orvos küld el hivatalból, vagy magánúton voltál külföldön sárga, vagy piros jelzésű országban és nem akarsz 2 hetet karanténban tölteni.
2020. aug. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!