Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Balul sikerült orrfújás...

Balul sikerült orrfújás következtében zúg, illetve sípol az egyik fülem, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Úgy éreztem, mintha levegő préselődött volna a fülkürtbe. Ez korábban is előfordult néha, olyankor az ásítozás, vagy másnéven Valsalva-manőver segített [link] és nyomban megszűnt a fülzúgás. Most azonban nem akar elmúlni, zavarja az éjszakai nyugodt pihenést, és néhamár-már úgy tűnik be is gyullad a fül ott belül, mert kicsit fáj is, de tényleg csak enyhén, inkább úgy fogalmaznék érzékeny. Ezenkívül ha bedugom az ujjam a fülembe, és mozgatom, forgatom, akkor amellett, hogy érzékeny a belseje, ropogást is hallok, amit a másik fülem esetében nem tapasztalok. Ezenekívül a fejbőröm a fejtetőn hasonlóan érzékeny lett, mint a fülemben, amikor éppen fáj, azaz érzékeny. Lehet, hogy az agyhártyára is ráterjedt? Mi lehet a gond? Már jártam fül orr gégésznél, de csak a fejét ingatta, nem tartotta elfogadhatónak az általam elmondottakat. Én személy szerint gomba fertőzésre gyanakszom, pl candida, az mehetett rá a fülre, meg az agyra. Nektek mi a véleményetek?

2020. aug. 29. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Neki mi volt, amikor a candidás elméletedet is előadtad?
2020. aug. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Arról még nem beszéltem, mert csak tegnap olvastam erről a neten.
2020. aug. 29. 20:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Máskor csak olyan orvoshoz menj, akiben megbízol, másképp semmi értelme. Megvizsgált egy szakember, mégse hiszel neki. Akkor hiába írnék bármit, miért pont nekem hinnél?
2020. aug. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Még nem jártam korábban ebben a kórházban, így egyik orvost sem ismertem. Ráadásul időpontot is kellett kérni, aminek kiosztásakor erre nincsenek tekintettel.
2020. aug. 29. 20:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Orrfújásnál van ilyen, hogy levegő kerül a fülkürtön át a középfülbe. Ha gyulladt a fülkürt, duzzadt a nyálkahártya, akkor nem tudod ásítással stb. kijátszani a levegőt. Másrészt ha a levegővel együtt bacik is jutottak be, akkor középfülgyulladást kaphatsz. De ezekkel nem nagyon lehet mást csinálni, mint megvárni, míg elmúlik, vagy a gyulladást megfelelően kezelni. Nem írtad, mióta áll fenn ez az állapot - ha náthás nem vagy, akkor azért pár nap alatt el kéne múlnia.
2020. aug. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy már április óta fennáll ez a fülzúgás - akkor voltam megfázva -, és havonta érzékennyé is válik a fül legbelseje, ahova csak kisujjal lehet elérni, ott válik érzékennyé, úgy havonta egyszer, 1 hétre, majd ez elmúlik, és később kezdődik elölről. A hajas fejbőröm viszont csak néhány hete kezdett el ugyanilyen érzékeny lenni, fájni. Lehet hogy a koronavírus ment rá a fülemre?
2020. aug. 30. 02:18
 7/10 anonim ***** válasza:
A fejborodnek semmi köze a kozepfuledhez.
2020. aug. 30. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Max. a füledre, de az agyadat felejtsd el.
2020. aug. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A külső meg a belső hallójárat nincs közvetlen kapcsolatban, mert elválasztja őket a dobhártya. Tehát ott nem járnak ki-be a kórokozók, a külső fül kintről tud megfertőződni.


Én azt tartanán a legvalószínűbbnek, hogy a fülzúgás az alapprobléma, és melléje inkább lelki okokból társul a többi tünet azon a környéken.


Szóval a helyedben megpróbálnék újra nekifutni a fülzúgás kivizsgáltatásának, hátha most találnak valami okot. Ne haragudj, de az elméleteid eléggé légbőlkapottak szerintem. Szóval az orvosnak csak a tényeket, a tapasztalt tüneteket mondd el: hogy egy orrfújással kezdődött, és hónapok óta nem múlik. Meg hogy a környékén a külső fülben és a fejbőrödön is tapasztalsz fájdalmas bőrérzékenységet.

2020. aug. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az elméleteit is elmondhatja, legalább tudni fogja a doki, hogy lelki eredetre is érdemes gondolni.
2020. aug. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!