Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért kerül ennyibe a korona-v...

Miért kerül ennyibe a korona-vírus teszt amit az állam elfogad?

Figyelt kérdés

Ezerféle tesztelési opció létezik a koronavírus szűrésére, de csak is kizárólag egyet fogad el az állam, és azt is csak olyat ami itthon készült.

Mi az oka annak, hogy:

- Ilyen drága a teszt

- Csak ezt az egyfélét fogadják el

- Csak az itthon készült teszteket fogadják el


Félreértések elkerülése végett, teljesen egyetértek azzal, hogy tesztet kell csináltatni. A bajom azzal, hogy ilyen megkötések mellett kell megcsinálni, és nem értem, hogy miért kerül 120ezer forintba az, hogy ketten hazajövünk külföldről és nincs lehetőségünk megvárni a karantént.



2020. aug. 31. 12:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
59%
Hogy mi az oka? Pénzlehúzás és bevétel az államnak.
2020. aug. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Én ezt nem tudom elhinni.

Ez az undorítóság legalja. Mert érted ha még 10k akkor kicsengetem azt a 40ezer forintot, ezen nem fog múlni. De 30+e forint tesztenként nevetséges.

2020. aug. 31. 12:49
 3/28 anonim ***** válasza:
68%
Valahonnan be kell szedni azt az adómennyiséget, amit normál esetben elfesztiváloztak volna az emberek.
2020. aug. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
39%
Mert jó biznisz. Ugyanúgy ez ment a maszkkal, kézfertőtlenítővel is tavasszal, annak miért nem szabott határt az állam? Miért engedte a nyerészkedést? Az is ugyanez a szitu volt, csak ott burkoltan vállaltak szerepet benne.
2020. aug. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
36%

Nem értem a hisztit, mielőtt elutaztál tudtad, hogy hazatérve mi vár rád (teszt + karantén), nem? Ennek ellenére úgy döntöttél hogy elutazol (hozzáteszem, még rajtad kívül sokan, többek között én is). Mi értelme van hazatérve meglepődni meg hisztizni azon, amit hetek óta előre tudsz?


Az meg, hogy egy tesztet fogadnak el nyilván azért van így mert akkreditált, hiteles tesztet szeretnének elfogadni nem pedig valami fusi kínai gyorstesztet.

2020. aug. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

"Mi az oka annak, hogy:

- Ilyen drága a teszt"


Mert nem olcsó megbízható tesztet készíteni!


"- Csak ezt az egyfélét fogadják el"


Mert EZ megbízható, és nincs olyan, hogy keres valaki olyat, ami kedvezöbb eredményt ad.


"- Csak az itthon készült teszteket fogadják el"


Mert sokan "vennének" teszteredményeket, nem csináltatnák meg ténylegesen.

2020. aug. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:
88%
Minel kevesebben mennek el korona-virus tesztre, annal kevesebb hivatalosan regisztralt eset lesz.
2020. aug. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
39%

5-ös jól lepontozott mindenkit, ráadásul ide írt egy óriási baromságot!

És mi van azokkal a magyarokkal, akik már hónapok óta haza szeretnének jönni külföldről, kinn dolgoznak mondjuk családostól, de eddig nem tudtak jönni a helyzet miatt, most pedig lenyúlják őket, nem is kicsit?! Angliában pl. ingyenes a szűrés, annak az eredményét miért nem fogadják el itt? Pénzéhes az itteni banda, ez az oka.

2020. aug. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
67%

Nem pontoztam le senkit, tudom hogy hihetetlen de én attól nem érzem jobban magam:D


Azok a bizonyos családok miért nem jöttek akkor, amikor még ingyenes volt a teszt?


Az angliai tesztet meg azért nem fogadják el mert sms-ben jön az eredmény.

2020. aug. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy három napja derült ki, hogy kell a teszt ha hazajössz zöld országból, úgyhogy nem tudom, hogy milyen hetekről beszélsz.
2020. aug. 31. 13:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!