Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS! Tetaniás rohamot kaptam...

SOS! Tetaniás rohamot kaptam volna?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt olyan rohamom volt hogy megebédeltem, meleg levest ettem, és lefeküdtem. Fel álltam, és elkezdett nagyon szédülni a fejem. Gondoltam, hogy össze esek. A fejem hasított, tompa volt, a kezeim zsibbadtak, gondoltam, hogy itt a vég. Megittam szódabikarbónát, böfögtem, bevettem magnebe 6, jobb lett valamivel. Azt mondtátok, hogy ez neurológiai betegség lehet. Úgyhogy kértem beutaló papírt neurológiai vizsgálatra. Körzeti orvosom azt mondta hogy ez lehet tetania. Istenem, ugye hogy nem? Nagyon félek. A vérnyomásom jó lett.


Mi lehetett ez? Nagyon be vagyok pánikolva.


2020. aug. 31. 16:08
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Október elején megyek neurológiai vizsgálatra
2020. aug. 31. 16:10
 2/16 A kérdező kommentje:
Most depressziós vagyok attól, hogy neadjisten tetaniam lenne és meghalok. Istenem nagyon félek.
2020. aug. 31. 16:14
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A depressziónak ehhez semmi köze. Imádom mikor emberek olyan szavakkal dobálóznak amiknek a jelentésével sincsenek tisztában.
2020. aug. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De elkezdek pánikolni, és még rosszabbul érzem magamat. Milyen betegségre utalhatnak ezek a tünetek?
2020. aug. 31. 16:17
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Depresszió az lenne, ha hónapokig éreznéd úgy magad, mint most. Az akut rosszkedvet nem nevezzük depressziónak. Az nem betegség. Teljesen normális, ha az aggodalomra így reagál a szervezeted.


Viszont lehet fejleszteni a stressztűrő képességen, és akkor nem leszel ennyire magad alatt egy rossz hírtől vagy ha valami veszélyt látsz a fejed fölött lebegni.


Hogy az alap jelenség, amit átéltél, milyen betegség, arról fogalmam sincs. De szerintem sima akut vérnyomásesés, ami 5 percig tart (tehát az orvosnál már normális a vérnyomásod) simán okozhat ilyet. Azért nem baj, ha kivizsgálnak.

2020. aug. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És kimutassa az eeg?
2020. aug. 31. 16:38
 7/16 A kérdező kommentje:
2 órát éreztem magamat úgy. Másnap felkeltem jobb lett. Most megint kezdem érezni ugyanazt amit tegnapelőtt
2020. aug. 31. 16:41
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvosként az a véleményem, hogy a kolléga ritka nagy balf.sz lehet.


Teljesen indokolatlan beutalás. A leírás alapján itt maximum pszichiáterhez kell beutaló pánikzavar miatt.

2020. aug. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Miből gondolod hogy ez pánikzavar?
2020. aug. 31. 17:28
 10/16 anonim ***** válasza:
Magából a kérdésből. De egyébként nincs nagy bajod. Én maximum egy vérvételre küldtelek volna el, ha az elmúlt évben nem voltál, tájékozódó neurológiai vizsgálatot meg én is tudok csinálni.
2020. aug. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!