Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS! Tetaniás rohamot kaptam...

SOS! Tetaniás rohamot kaptam volna?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt olyan rohamom volt hogy megebédeltem, meleg levest ettem, és lefeküdtem. Fel álltam, és elkezdett nagyon szédülni a fejem. Gondoltam, hogy össze esek. A fejem hasított, tompa volt, a kezeim zsibbadtak, gondoltam, hogy itt a vég. Megittam szódabikarbónát, böfögtem, bevettem magnebe 6, jobb lett valamivel. Azt mondtátok, hogy ez neurológiai betegség lehet. Úgyhogy kértem beutaló papírt neurológiai vizsgálatra. Körzeti orvosom azt mondta hogy ez lehet tetania. Istenem, ugye hogy nem? Nagyon félek. A vérnyomásom jó lett.


Mi lehetett ez? Nagyon be vagyok pánikolva.


2020. aug. 31. 16:08
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Vérvételen voltam allergológián. Minden rendben
2020. aug. 31. 17:43
 12/16 A kérdező kommentje:
Néha a szívemnél fáj. A tüdőm tájékán is néha
2020. aug. 31. 17:45
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Veletlenul nem a Google diagnosztizalt? Orvos ilyet nem mondana, teljesen mas tunetekkel jar.

Viszont te eleve szorongtal, aggodtal. Ezek utan egy klasszikus panikrohamot produkaltal.

Nem szegyen az. Ha veled maradna a panik, az vigasztaljon, hogy gyogyszerrel nagyon jol kezelheto.

2020. aug. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ágyból fel ültem és hirtelen jött a szédülés. A semmiből. Érted? Semmiből. Aztán kezdtem pánikba esni. A háziorvosom mondta hogy lehet tetania akkor kértem beutalot neurológiara
2020. aug. 31. 17:50
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ágyból felülve teljesen normális, hogy megszédülsz. Lassan kell fölkelni, ha erre hajlamos vagy. Olyan is előfordul, hogy valaki fölkel az ágyból, majd egyből elveszti az eszméletét a hirtelen vérnyomásesés miatt. Ez se jelenti, hogy súlyos baja van, csak azt, hogy legközelebb óvatosabban kell fölkelnie.
2020. aug. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvosod max a kéz zsibbadásra mondta azt, hogy tetánia, ami egyébként a pánikroham egy lehetséges velejárója. És a neurológiai beutaló továbbra is baromság.
2020. aug. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!