Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért van az, hogy más nem...

Miért van az, hogy más nem érzi meg a vérnyomása emelkedését, míg én már azt is észreveszem, ha alulról súrolja a 140-et?

Figyelt kérdés

2020. szept. 1. 07:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

És miért baj, ha megérzed? Legalább kiderül, ha magas.

Lehet, hogy neked nemcsak a vérnyomásod megy fel, hanem a pulzusod is? És azt lehet érezni.

2020. szept. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A pulzus 60-62 szokott lenni. Nem baj, hogy megérzem, sőt talán jobb is, csak kíváncsi vagyok rá.
2020. szept. 1. 08:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Alkatfüggő ez is. Valaki 39 fokos lázzal is megy dolgozni, én meg 37.1-el már az ágyból se bírok felkelni. Akinek pl tartósan magas, vagy sokszor kiugrik az hozzá is tud szokni.
2020. szept. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagybátyám például a 220/110 vérnyomását sem érzi meg amikor vígan, nyugodtan borozgattunk kint a gangon.

Alkatfüggő, az enyém is magas és azt érezném meg inkább ha normális lenne mert ilyenkor azonnal kávéért kiáltanék.

2020. szept. 2. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hú az szerintem veszélyes! Gesztesi Károly sem érezte a 220-as vérnyomást. Remélem kezelteti magát a nagybátyád.
2020. szept. 2. 18:29
 6/8 anonim válasza:
Ha magas a vérnyomásod több sót kell enni.Igen tudom hogy az orvosok meg mindenki azt mondja hogy kevés sóval vagy sótlanul együnk mert a só emeli a vérnyomást. Ez igaz de a káliumos sókra és az üzletekben nem is lehet kapni tiszta nátriumos sót, csak a patikában de ott lássatok csodát, csak receptre adják. De ha ezt veszed és eszed nem lessz gond a vérnyomásoddal.( tisztaso.hu)
2020. szept. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy az ember megszokta, vagy a szervezete beállt 1 vérnyomásra és ha attól eltér akkor azt a szervezet jelzi. Én ezt onnan gondolom, hogy nekem általában 100-as a vérnyomásom és akkor jól érzem magam de ha szédelgek sok esetben meg is lett mérve akkor 130 lett az állítólag jó. Pedig én meg akkor vagyok jól ha 100-as.
2020. szept. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is kb 100 de max akkor megy fel normálisra ha szétstresszelem magam. Akkor friss vagyok amúgy zombiként élem az életem. Ha 100 alá megy meg rosszul vagyok szedelgek felelem érzet jön rám meg alvashullámok. Van aki ezt is megszokja. Nekem egyre kevesbé toleralható. Kamasz koromban még nevettem rajta hogy egy kávé után 90 a vérnyomásom meg ha legugolok 2 percig dogom a fejem mert elsötétül a világ most kész vagyok tőle. Kínszenvedés az egész.

Nagynénem magasvérnyomásos ő sem érzi meg a 220at. Simán elmegy bevásárolni.

2020. szept. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!