Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomortükrözésen semmelweis...

Tündi0212 kérdése:

Gyomortükrözésen semmelweis egyetemen Bp volt már itt hogyan történt a vizsgálat?

Figyelt kérdés
Endoscopos ultrahangra kell mennem hasnyálmirigy cysta miatt es félek a vizsgálattol nem mondtak semmit mi fog történni szövettant is vesznek kérlek mondjatok velemenyeket hogy ott hogyan csinaljak??
2020. szept. 1. 09:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Mikor mész? Anyukám daganat gyanúval már hetek óta vár az endoszkópos ultrahangra szintén a SOTE-ra. Ő is nagyon fél tőle, de hogy hetek óta váratjátok komoly gyomortünetekkel, rákgyanúval, ez nonszensz!
2020. szept. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Én sima gyomortükrözésen voltam. Éhgyomorra kellett menni. Aztán befújtak érzéstelenítőt a torkomba betettek a számba egy csutorát hogy ne tudjam összezárni. Oldalfekvésben fel kellett feküdni egy asztalra majd lenyomtak egy csövet a torkomon. Közben öklendeznem kellett. Felfújták a hasam levegővel ami nem fájt csak folyamatks hangos és durva büfögést okozott. Közben a monitoron nézhettem a gyomrom amit vizsgáltak. Érdekelt volna de úgy érztem magam mint akit epp szájon át megerőszakolnak szóval eléggé kínlódtam, asszem le is kellett fogni :) Összességében nem volt kellemes de nagyon gyorsan végeztek és utána már semmi bajom nem volt. Annyi hogy amíg nem ment ki az érzéstelnítő nem lehetett nyelni a nyálam meg folyt így jó ha viszel zsebkendőt sokat. Mire kiment az erzéstelenítő megkaptam az eredményt és már mentünk is a strandra biciklivel és még söröztünk is. :) szóval túlélhető.
2020. szept. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

1 nek válaszolva augusztus 28.án voltam hasnyálmirigy problémával a sebészeti ambulancian es most 8.ra kaptam időpontot.

Ti hova jártok?

Mr alapján 4 cm cysta képlet van mas miatt voltam mr in de igy elkuldtek sebeszhez es azt mondta h szövettant is venni kell belole hogy mi az.

Melyik szakrendelesre?

2020. szept. 1. 10:59
 4/27 A kérdező kommentje:

2. Valasz

Köszi h megosztottad velem

Nekem lehet h bódìtás is lesz szövettan miatt vagy nem tudom nekem hasnyálmirigyet néznek nagyon félek tőle es nem tom bevállaljam e .

Szerintem nekem több idő lesz:((((

Neked ott csinalták a soten?

Attol is félek mivan ha meg piszkaljak es begyullad meg ilyenek.

És mikor tolják le akkor fulladas érzés van? Vagy csak addig?

2020. szept. 1. 11:02
 5/27 anonim ***** válasza:
Nem tudom már hol csinálták. Fulladás érzés nincs mert a légcsövedet nem érinti csak öklendezned kell. Nekem csak a gyomromat nézték de vettek nekem is mintát. Semmit nem éreztem belőle. Fel sem tűnt és mint írtam nem is diétásan telt a nap. Ha ez kell a gyógyulásodhoz szerintem ne hagyd ki. Én nem bántam meg. Nem éltem meg rosszul bár kétségkívül nem volt kellemes de fajni pl nem fájt. Inkább csak annyira abszurd az egész hogy nem vagy rá felkészülve.
2020. szept. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

És végig megvan az öklendezés?

Érzed h egyre lentebb megy a cső?

Mar csak h irtad h le kellett fogni

2020. szept. 1. 11:13
 7/27 anonim ***** válasza:
Olyan gyorsan történt minden. Azt hiszem az elején öklendeztem aztán csak büfögtem folyamatosan. Elég gyosan dugják le a csövet utána már nem éreztem mi történik a gyomromban. Elég intenzív volt az élmény ezért nem tudtam a részletekre figyelni. Csak arra emlékszem, hogy felettem volt a monitor és az orvos kedélyesen mondta nézzem mit látunk én meg arra gondoltam ne nekem mutogasd, hanem húzd már ki belőlem a csövet. És vége is lett. :D De amúgy én attól féltem, hogy sehogy nem fog lemenni a torkomon a cső mert képtelen leszek ellazítani a torkom de semmi gond nem volt. Meg is lepődtem milyen egyszerűen sikerült.
2020. szept. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Mi gasztroenterológiára járunk a SOTE-ra. A doktornő kért időpontot augusztus közepe fele, nem tudott adni az endoszkópos orvos,most újra kért, azt mondta az endoszkóp osztály vezetője, szeptember első heteiben ad ki csak időpontot. Három hete váratják a valószínűleg daganatos édesanyámat! Az MR már folyadékot mutat a hasában, valószínűleg áttét jele, de még mindig nem csinálják meg az endoszkópos uh-t. Vérlázító!
2020. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Nekem a sebesz adott idopontott nem tom hogy ő csinalja e
2020. szept. 1. 14:22
 10/27 anonim ***** válasza:
Persze hogy vallald be! Muszaj! Vegre anyukam is kapott idopontot, utanad par nappal megy. O is kap majd boditot, o mar tul van harom gyomortukrozesen, ez ugyanolyan, csak kicsitt hosszabb. Ne felj, boditasban nem lesz veszes! Anyukam is tart tole amugy, dehat szukseges vizsgalat. Kitartast! S megtenned hogy leirod milyen volt ha tul vagy rajta? Anyukan orulne a tapasztalatodnak. Koszonom elore is!
2020. szept. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!