Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas vérnyomás , vagy hibás...

Magas vérnyomás , vagy hibás vérnyomásmérő/k ?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Magas vérnyomással kezelnek már 1 éve, szedek rá gyógyszert. Viszont a problémám az, hogy vásároltam 2 fajta automata vérnyomásmérőt és mind a kettő teljesen más értékeket mutat . Az olcsóbb 10 ezres kategóriás pl: 116/74-et, a 40 ezres kategóriás pedig 170/95-öt . Többszöri mérés után is ez a tendencia. A háziorvosnál a "normál" módszerrel pedig (fehérköppeny effektus) 150/90 szokott lenni. Így eléggé nehéz beállítani a gyógyszerezést, hogy mindegyik mást mér. Tippek ötletek ? Mert amikor a látszólag magasra be veszek plusszban (háziorvosi javaslatra) gyógyszert akkor annyira le viszi, hogy rosszul vagyok. Az extrém magas értékeknél pedig nincs különösebben tünetem. Hálásan köszönök minden ötletet tanácsot előre is !

2020. szept. 1. 23:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Évente kalibráltatni kell a vérnyomásmérőt, másképp rossz értékeket mér. Továbbá ha csuklós vérnyomásmérőd van, az nem igazán megfelelő.


Lehet kéne egy 24 órás vérnyomásmérő (ABPM) neked, hogy kiderüljön mikor mennyi.

2020. szept. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!