Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas vérnyomásra újabb...

Magas vérnyomásra újabb gyógyszert kaptam. Covercard plus 5/1.25/5mg. 4napja szedem (reggel 1szem) de a torkomban dobog a szívem, a vérnyomásmérő szabálytalan szívritmust jelez, pánikolok stb.meg vagyok ijedve. Lehet ettől a gyógyszertől?

Figyelt kérdés

#Covercard plus
2020. máj. 17. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

És mit csináljak én veled?


Menj orvoshoz!

2020. máj. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azoktól várok választ aki ilyen gyógyszert szed, vagy "ért hozzá"! Köszönöm.
2020. máj. 17. 13:32
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Alapvetően a perindopril nagyon jó gyógyszer, nem kell félned tőle. Amennyiben fehér ember vagy (figyelem!!!! nem rasszizmus, csupán klinikai tények), az angioödéma esélye igen csekély. A perindopril általában nem vált ki reflextachycardiát, mégis jó lenne tudni a pontos vérnyomásértékeidet, lehet, hogy az alacsonyabb vérnyomást kompenzálja a szíved. Mekkora pulzusértékről van szó egyébként? Nem lehet, hogy stresszel vmi miatt? Hány éves vagy? Amennyiben a vérnyomásod nem esik 110/60 alá, a szapora szívverésre (HR>110) cardioszelektiv béta-blokkoló adása indokolt.
2020. máj. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a hasznos választ! 54 éves vagyok , karácsonykor, szívkatéter(4db sztent).

Utóbban, kb 1hónapja reggelente 160-70/107/60-70 vérnyomásom volt (Tritace 5mg. Reggel, 7.5mg.este,) ,ezért a kardiológusom lecserélte erre a covercard plusra.

Első nap -tök jól voltam, második,harmadik, és most a negyedik napja, már nem. Pedig, leviszi normál értékre, (120-130/80-90/60-70.)

A vérnyomásmérő többször is szabálytalan szívverést jelez, én meg stresszelek, izgulok, félek, hogy valami komolyabb baj van. Kicsit elhíztam, kb+10kg. (Mert nem dohányzom.)

Nem nagyon,sőt, alig mozgok. Amúgy is "aggódós" típus vagyok.

Szóval, ...Lehet,hogy, csak meg kell szoknom?

Szedek 0.5mg. Xanax SR retard -ot reggel,de hiába.

El fog múlni, ez a félelem érzet, vagy nem? (Eddig, nem volt szabálytalan a szívverésem.)

2020. máj. 17. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!