Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronás társaim, nektek is...

Koronás társaim, nektek is teljesen elment a szaglásotok?

Figyelt kérdés
Kicsit több, mint egy hete jelentkeztek a tüneteim, mostanra pedig teljesen elment a szaglásom. Nincs eldugulva az orrom, de olyan fura “szagot” érzek benne, amitől semmi mást nem tudok érezni. Nagyon durva, tényleg semmit. Szagolgatok mindenfélét, parfümöt fújok, dezodort, kajákat szagolok stb és egyáltalán semminek nem érzem az illatát. Nektek is így volt/van?

2020. szept. 2. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:
2 rokonomról tudom, hogy korona vírusos. Az egyiknek semmi tünete nincs, viszont a másik szintén elvesztette a szaglását, ( a büdöset érzi) viszont ő egyáltalán nem érez ízeket se. Ezen kívül semilyen baja sincsen.
2020. szept. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Nekem ilyen nathanal is szokott lenni. Az a fura szag is
2020. szept. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Nálam két hete kezdődött ez, a második héten vittek kórházba. Tegnap haltam meg, szombaton lesz a temetésem.
2020. szept. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Velem általában ha megfázok ugyan ez a tünet van plusz még izeket sem érzek.
2020. szept. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem máskor még soha nem volt ilyen, hogy elmenjen a szaglásom😕 Azért is fura érzés, mert nincs eldugulva az orrom egyáltalán, szóval nincs fizikai akadálya a szaglásnak. Zavar ez a kellemetlen illat, amit minden más helyett érzek.
2020. szept. 3. 08:05
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pont most élem át ezt, hogy se ízlelésem, se szaglásom. Egyszerűen semmit nem érzek, ha eszek, vagy ha szagolok.

Neked elmúlt már ez a tünet? Ha igen akkor körűlbelül mennyi idő alatt? Én nagyon el vagyok keseredve, mert minden amit szeretek ízek, illatok most szertefoszlottak. :(

2020. dec. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6os (bocsi a késői válaszért) Hát hogy őszinte legyek, bár nekem a korona nyilván elmúlt azóta, de a szaglásom nem jött vissza teljesen. Erős illatokat, vagy nagyon büdöset tudok érezni, de közel sem olyan kifinomult a szaglásom, mint amilyen a korona előtt volt. Fura nagyon:( Kb 2 hónapig (vagy több) teljesen nem éreztem semmit, mostanra van ez mint mondtam hogy néhány szagot màr érzek. Nem tudom vissza fog-e jönni tökéletesen valaha is... Elég durva, pedig amúgy csak enyhe tüneteim voltak.
2020. dec. 21. 11:05
 8/10 anonim ***** válasza:

#6 vagyok

Enyhén érzem én is az egyes illatokat, ízeket. De például a parfümöt vagy a dezodort csak akkor érzem ha nagyon közelről szagolom meg, pl. Ha lefújom a kezem. Tusfürdőt, szappant egyáltalán nem érzem... engem ez nagyon bánt. Remélem vissza tudom nyerni olyan szinten mint amilyen előtte volt.

Az a durva, hogy nekem is egyik napról a másikra tünt el és ami még ijesztőbb, hogy nekem ezen kívül semmi más tünetem nem volt, még az orrom sem volt bedugulva, nem is folyt.

Ízeket azt már nagyjából érzek, valamit ugyanúgy. De ugye nagyon sok ételnek van egy jellegzetes zamata, utóíze, melyek ugyebár nagy részben illatok. Na azokat nem nagyon érzem még.


Ízeket te mennyire érzed ?

2020. dec. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok a szagokkal, hogy ha pl parfümöt fújok, nagyon közelről kell szagolnom hogy érezzem, pedig más meg kb a szoba másik feléből megérzi :(

Ízekkel nekem nincs bajom szerencsére, azokat érzem rendesen. Csak akkor nem éreztem ízeket, amikor koronás voltam, ez kb 1-2 hét volt. De az hamar visszajött szerencsére.

2020. dec. 30. 08:59
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekem sem volt eldugulva az orrom meg semmi náthaféle tünet nem volt, ezért engem is nagyon meglepett, amikor elment teljesen a szaglásom.
2020. dec. 30. 09:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!