Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mentősök,orvosok!Ha covid 19...

Mentősök,orvosok!Ha covid 19 mintavétel (teszt) előtt ittam (csapvizet),az befolyásolhatja az eredményt?

Figyelt kérdés

Vettek tőlem mintát viszont előtte olyan 40 perccel ittam egy csomó vizet.Azt hallottam,hogy nem szabad enni-inni a mintavétel előtt.Enni nem ettem,de vizet ittam.Ez probléma?Befolyásolhatja ez az eredményt?

Kérem csak az válaszoljon aki tényleg tudja a választ,vagy biztos forrásból tudja.Előre is nagyon szépen köszönöm!Egy kicsit most aggódok emiatt,hogy nem szabadott volna innom.



2020. szept. 5. 17:37
1 2
 11/14 horex ***** válasza:
48%

8/

Mintát PCR-hez nem a torokból, hanem az orrgaratból vesznek"


Rosszul tudod mert a torok garatbol is vesznek mintát

Néhány ótát üldögéltem az SBO-n és a kutya sem mondta hogy nem ihatok ehetek. Mindenesetre ittam, de a karanténban is adtak palackos vizet

2020. szept. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Van egy orrgarat minta és egy szájgarat minta is. Magyarul dugnak pálcikát az orrodba, és a torkodba is. Elvileg vízzel, fogkrémmel, étellel stb lesodorhatod a vírusokat, de azért szerintem a 8 óra túlzás, amolyan "menjünk biztosra" kategória.
2020. szept. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

3 órával előtte nem szabad enni, inni, ezt kérik az OMSZ mintavevő egységei.


De valóban gond ha ittál, mert ha negatív a teszt, tényleg nem tudhatod, hogy tényleg negatív, vagy amúgy pozitív lenne, csak elrontottad azzal hogy ittál.

2020. nov. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Nekem két órát mondtak az evés-ivásra. Délre ígérték magukat. Fél 10-kor elfüstöltem egy icos cigit, mondom még bőven belefér a két órába. Erre csengettek. Ők voltak. Gyorsteszt negatív, a rögtön levett pcr eredménye szintén. Most nem tudom, nem rontottam - e el mindent.
2020. nov. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!