Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért van ennyi vírustagadó...

Miért van ennyi vírustagadó világszerte?

Figyelt kérdés
Én átestem a koronavíruson, már csak enyhébb tüneteim vannak szerencsére. Napok óta látjuk a cikkeket, statisztikákat, hogy növekszik a fertőzöttek száma, ehhez képest mégis csak vicceskedő kommenteket olvasok, hogy "ja ezen már mi is átestünk pár éve"; "nincs is vírus, ez csak egy ügyes politikai fogás"; "az influenzában többen halnak meg". Lehet csak én pattogok ezen, de mégis mit szólnának ezek az emberek, ha ők is elkapnák a vírust, akár sokkal durvább tüneteket produkálnának, mint egy átlagos fertőzött?

2020. szept. 6. 14:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
49%

Mert ostobák. Lassan úgy tűnik vagy ők vannak többségben ebben az országban vagy csak ők kommentelnek.

Remélhetőleg az óvatlanságuk végett el is kapják, na majd akkor elhiszik, hogy nem csak egy kis influenza.

2020. szept. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Én senkinek nem kívánom, hogy elkapja. De most logikusan gondolkodva, ha pl sose volt maláriám, tífuszom, ebolám, akkor nem is létezik?
2020. szept. 6. 15:01
 3/29 anonim ***** válasza:
49%

Ők lennének a leghangosabban hörgők a lélegeztetőgépen!XD


Nem kell velük foglalkozni, általában ők laposföldesek, gyíkemberesek, 5G, oltásellenesek meg ilyesmi.


Tanult, józan ember tudja, hogy a vírus van és veszélyes. A média lehet rátesz feleslegesen és hisztériát generál, de a számok nem hazudnak, sőt tudjuk, hogy az operatív törzs mindig lefelé kerekít inkább, így felszorozni érdemes.

Sajnos a buta emberek, alap virológiai és egészségügyi ismeretekkel sincsenek tisztában, épp ezért pont hogy ők rettegnek (tudat alatt) és boldog tagadásba ringatják magukat, mert így könnyebb, mint a valóságot elviselni. Ennyi.

Amúgy lehet menni önkéntesnek kórházakba, de valahogy egyik vírustagadó sem tolong, hogy mehessen!XD

2020. szept. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
61%

Ennek több oka lehet. Egyrészt, nagyon sok a bizonytalan, egymásnak ellentmondó hír és nyilatkozat, gyakorlatilag minden és mindennek az ellenkezője is elhangzott már a vírussal kapcsolatban. Kell maszk, nem kell maszk; a fiatalokra nem veszélyes, ja, de mégis; gazdatest nélkül elpusztul, nem, mégsem, akár több napig is életben marad; csak cseppfertőzéssel terjed, nem, kézfogással is, ruhával is, élelmiszerrel is, most meg már a másfél méteres távolság se elég ellene, a levegőben is ott van, stb. Csoda, hogy ennyi összevissza infó után már azt se tudjuk, mit gondoljunk?

Másrészt - és ez lehet a fő ok - az emberek nem szívesen adják fel az eddigi, viszonylag szabad, megszokott életüket. Hozzászoktunk, hogy oda megyünk, ahová akarunk, minden héten buli, ha kell valami, hazafelé beugrunk a boltba, hétvégén átruccanunk Bécsbe, nyáron irány a tenger, és sorolhatnám. Ezt a kellemes, nyitott életet kéne most feladni, és ezt sokan nem hajlandók elfogadni, ezért inkább meggyőzik magukat, hogy nincs is veszély, semmi szükség korlátozásokra. Ezzel a felelősséget is eltolják magukról, őket aztán ne vonja kérdőre senki, miért nem vesznek fel maszkot, hiszen nincs is járvány, mi baj lehetne.

Szerintem ez lehet.

2020. szept. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
56%

Én nem tagadom hogy létezik ez a vírus. Látom hogy van érzékelem is hogy felbolydult a világ DE én nem rettegek. Több helyen is utána olvastam beszéltem kint elő Kínai illetve más Ázsiai országokban élő barátaimmal is és úgy határoztam nem kell rettegni.

Unokaöcséméknél nemrég bent jártak az iskolában valamelyik kórházból előadni...Hogy mit is mondtak? Valószínűleg vannak már olyan emberek akiken ez a vírus már végig futott de nem produkáltak semmilyen tünetet.


Ha most megnézzük a legtöbb meghalt ember 80+-os.

Ha ehhez hozzá vesszük azt hogy a legtöbbnek valamilyen egyéb kritikus orvosi baja is volt (szív elégtelenség stb) akkor nem csoda az a szám ami a halálozásokat mutatja.


Igen igaz hogy voltak fiatalabbak is de mint kiderült közülük is sokan szenvedtek valamilyen krónikus betegségben.


Hordom a maszkot mint mindenki más és próbálom be tartani a másfél méteres távolságot (bár ez legtöbbször lehetetlen a fővárosban) de én ennél többet nem teszek és nem is fogok.

2020. szept. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
22%

Csak egyetérteni tudok a 3 és 4-el!

5ös nettó hülyeséget ír, nyugatabbra sokkal rosszabb a helyzet, ázsiába végképp! A 80+ meg inkább 60+!

2020. szept. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem mindkét szülőm 60 feletti, és van krónikus betegségük. Plusz sosem lehet tudni, hogy ki milyen tüneteket produkál. Ugyanakkor ha sikerült teljesen felgyógyulnom, ugyanúgy fogom hordani a maszkot, és fokozottan figyelek a kézmosásra. Bízom benne, hogy így a szezonális influenzát is sikerül majd jobban visszaszorítani.
2020. szept. 6. 15:27
 8/29 anonim ***** válasza:
61%
Természetesen létezik a koronavírus. Sima influenzában viszont tényleg többen halnak meg.
2020. szept. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
18%
Megis tobbszorose a halalozasi rataja
2020. szept. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
22%
Nem az számít, hanem mindig az abszolút számok.
2020. szept. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!