Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a napsütésből a szervezetün...

Ha a napsütésből a szervezetünk D vitamint állít elő, ami a vírusos megbetegedések leküzdéséért felelős immunrendszerünket erősíti, hogyan lehet, hogy a nyár és napsütés megérkezésével is ilyen sok a megbetegedés világszerte?

Figyelt kérdés

2020. júl. 14. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Mert honnan tudod, hogy nélküle nem lenne-e 4x ennyi ?
2020. júl. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

1. Helytelen táplálkozás

2. Mozgásszegény életmód

3. Elhízás

4. Krónikus betegségek

stb.


Ez nem olyan dolog, hogy ha ez teljesül, akkor golyóálló vagy. Ez csak egy darabja a kirakósnak ami segíthet sok mindenben. Nekem például az volt anno, hogy télen folyamatosan megbetegedtem, borzalmasan voltam. Aztán jött a napsütés és max 3-4 évente kaptam el akkor is valamit.


Ha meg a koronavírusra gondolsz (címkében ott van), akkor ez nagyon nem így működik. A koronavírus összezavarja az immunrendszert és az elkezdi az egészséges sejteket is elpusztítani.

Meg a koronavírus egyáltalán nem az a sima influenza amit egy hét alatt kiheversz. Se fiatalnak, se idősnek. Vannak, akik észre sem veszik és vannak akik megszenvedik.

2020. júl. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi, kettes. :)

Igen, a covidra gondoltam, csak figyelmetlen voltam a kérdés kiírásakor.

Tudom, hogy nem olyan, mint egy akármilyen influenza. Viszont mégis vírusos megbetegedés, és furcsallom, hogy most, hogy már végre van napfény és D vitamin, sokkal inkább mint februárban volt, mégis ennyire terjedni tud. Helytelen táplálkozás, elhízás, stb februárban, márciusban is ugyanígy volt, amikor még napfény is alig.

2020. júl. 15. 22:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez már korábban is sejthető volt. Brazíliában vagy Indiában sem lehet éppen szánkózni már hónapok óta, mégis csúcsokat döntenek.
2020. júl. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
lehet benned akármennyi D akkor is elkapod de hamarabb kijössz belőle, és lám nincs is annyi halott a sok fertőzött ellenére
2020. júl. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!