Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Stressz-jellegü betegségek...

Stressz-jellegü betegségek esportban?

Figyelt kérdés

Elhatároztam közel(2018 decemberében) két évvel ezelőtt, hogy CS:GO-t szeretnék esportolni ha felnövök. Gyakoroltam is, és gyakorlkok mai napig. Jelenleg 16 éves vagyok, februárban töltöttem. Ezalatt a két év alatt megpróbáltam minden szabadidőmet a játékra forditani, és a lehető legtöbbet játszani, hogy minnél jobb legyek, minden energiámat a játékra forditani. Közel két év alatt (a bejegyzés irásának napjáig) pontosan 2139 órát játszottam.

Utánanéztem a leggyakoribb és legjellegzetesebb jeleinek és bizony megbizonyosodtam róla, hogy kiégtem. Kiégtem április végén. Emlékeim szerint március közepétöl, április végéig két hét alatt átlagosan 100 órát játszottam.

Viszont itt bárcsak ennyi lett volna... A szemem elkezdett remegni. Ezalatt gyakorlatilag annyit értek, hogy a szempillám remeg. Utánenéztem ennek a jelenségnek is és a szakértők szerint semmi komoly probléma nincsen mig más jelenség nem üti fel fejét. (például: az arcizmok nem remegnek). A szemrebegés mostanság eggyre kevesebbet de napi szinten előjön kissebb nagyobb erősséggel.

Viszont előjött mégegy probléma. Érzem az ajakomban az idegeket, hogy dolgoznak, DE nem rebeg (még?). De eggyszerüen érzem őket, hogy dolgoznak... és mintha remegni készülnének.

Stressz végig kisért ezalatt a kétezer óra alatt. Nemvolt hét hogy nemhuztam volna fel magam a játékon...


Lenne szives valaki leirni részletesen, hogy mit is jelentenek ezek a rendellenességek esetleg mire utalhatnak amiket az előbb felsoroltam, hogy mitévő legyek és milyen gyakoriak az ilyes jellegü betegségek esportban, ugyanis tulsok cikket nemtalaláltam a témával kapcsolatban.


Köszönöm előre is!



2020. szept. 7. 20:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Neked hol voltak a szüleid az elmúlt 2 évben?!
2020. szept. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%

Komolyan kérdezed, vagy trollkodsz? Jajj jajj jajj anyám...

Mégis mi lenne ez a "jelenség"? Az, hogy normális, egészséges időtöltés helyett (pl. sport) kockulsz addiktív szinten. Nem barátom, az a CS nem lesz sport, még akkor sem, ha egy "e-" betűt odabiggyesztenek elé, ez egy játék, szórakoztatóipari cikk, egy számítástechnikai szoftver, termék. De nem sport.

Kezeld helyén, és rendbejössz.

2020. szept. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Mitértesz azalatt, hogy kezeljem helyén?

Megmagyaráznád, kérlek?

2020. szept. 7. 20:13
 4/18 anonim ***** válasza:
Kezeld helyén: Ne ebből akarj megélni, mert fszság és esetleg ne minden szabadidődet a gép előtt töltsd. Az ember nem éppen erre lett kitalálva biológiailag, így baromira egészségtelen az, amit csinálsz, úgyhogy számolhatsz egészségügyi következményekkel.
2020. szept. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Teljesen világosan elmagyaráztam. Ez egy JÁTÉK/TERMÉK, az életedhez, egészségedhez semmit nem ad hozzá, max. segít kikapcsolni néha. De mint leírtad, nálad rohadtul nem ez a helyzet, vagyis te számodra már nem JÁTÉK ez, hanem inkább egyfajta szenvedély, függőség. Én azt mondtam, hogy kezeld újra játékként, tarts mértéket (a szokásos duma, tudod...), és kezdj el inkább olyasvalamivel intenzíven foglalkozni, ami a játékkal ellentétben vissza is hozza a befektetett energiát. Pl. testépítés, úszás, tai-chi, akármi... a lehetőségek száma végtelen.
2020. szept. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nemigazán tettszik az ötlet őszintén mikor ennyi energiát és időt töltesz egy játékkal elég nehéz róla lemondani.

Ugyérzem a függőség távoláll tőlem.

Igen, nagyon valószinü, hogy ugy lesz ahogy mondtad.

Köszönöm a türelmed.

2020. szept. 7. 20:22
 7/18 A kérdező kommentje:
Bárkinek bármi hozzáfüzni valója?
2020. szept. 7. 20:28
 8/18 anonim ***** válasza:
Pedig le kéne és szerintem is a függőség határait súrolod.
2020. szept. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Teljes mértékig, abszolut megértem, jogos amit mondtok és egy ilyen esetre énis azonnal aztmondanám, hogy függő. Azonban nálam ez nem igy van. A hónapok során, hosszas gyakolások közepedte, inkább már egy munkává, inkább egy olyan dologként kezeltem, hogy ezt nekem szükséges csinálnom, ugyanis ez a sikerhez vezető út. Ugyanis ha bármilyen más célod van az eggyértelmü, hogy nemleszel mindig, minden eggyes alkalomkor motivált...
2020. szept. 7. 20:35
 10/18 anonim ***** válasza:

Nagyon gyerekes gondolkodás esportra építeni a jövődet.

Úgy viszont elfogadhatatlan, ha emiatt egészségügyi problémáid is lesznek.

"Stressz végig kisért ezalatt a kétezer óra alatt."

A stressz NAGYON káros az egészségre, már fiatalon is okozhat maradandó problémákat.

2020. szept. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!