Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » MRI Kep ertelmezes Erti valaki?

MRI Kep ertelmezes Erti valaki?

Figyelt kérdés

Most megyek kontrolra voltam mar koponya Mri-n es igazabol az erdekelne hatha valaki ert hozza es tudja milyen betegsrg ez.?Orvosom nem mondott nem mond konkretumot..kulso es belso liquorter normalisan tag .az oldalkamrak szimetrikusak,kozepallasuak.a cranio-cervicalis atmenet szabalyos. A frontalis feherallomanyban jobb oldali tulsullyal max 2-4mm es jeldus gocok lathatoak flair es reszben T2 kepekben. Egyebutt az agyalomanyban koros jeladasu terulet nem abrazolodik. Az orrmelekuregek legtartoak. Lacunalis infartus frontalis lebenyrn.

28eves vagyok szedulesses rosszul lett a tunet



2020. szept. 8. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:

A frontális lebenyeddel lehet a probléma, a látásod jó? :) amúgy a többi okénak tűnik, de nem vagyok orvos.


A lacunaris infarctusok kisinfarctusok, melyek a kis végartériák elzáródása következtében jönnek létre. Előfordulhatnak subcorticalisan ill. a basalis ganglionokban vagy az agytörzsben. A lacunaris infarctusok leggyakoribb oka a magas vérnyomás; gyakran okozza 2. típusú diabetes, vasculitis és hyperhomocysteinaemia is.A klinikai megjelenésgyakran típusos: tiszta, legtöbbször fluctuáló motoros vagy sensoros hemiparesis, ataxia és hemiparesis vagy dysarthria–ügyetlen kéz syndroma. Lásd még Vascularis dementia

2020. szept. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem nincs latas problemam kiveve neha kis fekete mozgo foltokat latok de voltam szemeszeten es minden ok.

Igazalbol szorongok sokat hogy nem mondanak konkret betegseget se vernyomas se cukorbetegsegem nincs ket kisgyermek anyukaja vagyok.

2020. szept. 8. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!