Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy alulműködés...

Pajzsmirigy alulműködés helyre tud jönni magától?

Figyelt kérdés

Pár éve volt egy vetélésem. Később egy vérvételből kiderült, hogy a pajzsmirigyem alulműködik (Tsh 5-6 körül volt, T3, T4 határértéken belül). Endokrinológusnál nem voltam, belgyógyász azt mondta, ne foglalkozzak vele, mert a T3-T4 jó.

Az elkövetkező három hónapban ledobtam 25 kilót. A következő vérvételen a Tsh a határérték felső határán volt. Teherbe estem újra, egészséges terhesség, egészséges baba.

Most, pár évvel később újra teherbeestem. Pár nappal azelőtt, hogy tudomást szereztem volna róla, nézték a pajzsmirigy értékeimet egy teljesen véletlen ok miatt. Tsh 6,3 , a többi sallang megint jó. Orvos azt mondta, nem ír gyógyszert, mert jó a többi cucc, megnézi újra 3 hónap múlva. A baba közben az 5-6 héten megállt a fejlődésben. Meglehet hogy emiatt.

Vajon ha újra ledobnék 20-30 kilót, akkor megint helyrejönne a pajzsmirigyem, vagy mindenképp kellhet gyógyszer?


2020. szept. 9. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Az alulműködés általában élethosszig tartó hormonpótlást jelent. Magától nem jön helyre.


Azt nézték, hogy miért alakult ki az alulműködésed? AntiTPO- érték?

Azaz: autoimmun gyulladás miatt van-e az alulműködés.


A súlyváltozásnak nincs visszaható hatása a pm-működésre. De a lelkivilágodnak tuti jót tesz! :)

2020. szept. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én 3 körüli TSH-val évekig nem tudtam teherbe esni, majd amikor nagy nehezen mégis, elment a baba (missed ab 10 hetesen). Aztán elmentem egy endokrinológushoz, aki felírta a Letroxot. Így sikerült levinni 1 és 2 közé a TSH-t (a többi hormonra nem emlékszem), pár hónappal később terhes lettem, és megszületett az első babám.

Amikor már nem szoptattam, abbahagytam a Letroxot. Érdekes módon 1 évre rá így is megfogant a második baba. A pozitív teszt után rohantam vissza a dokihoz, mivel azt már az elsőnél is mondta, hogy a terhesség és szoptatás alatt különösen fontos a megfelelő pm hormonszint. Rögtön felírta a Letroxot, végig szedtem is, a szoptatás után hagytam abba ismét.

Pár évvel később utánaolvastam, mi okozhatja a pajzsmirigy alulműködést. Mivel az emésztésemmel jó ideje problémák voltak, elkezdtem diétázni, aminek hatására lement 2 alá a TSH-m, és elmúltak a tüneteim is. Plusz le is fogytam.

Szerintem a fogyásnak nem, de az ehhez alkalmazott diétának jócskán lehetett köze ahhoz, hogy javult a TSH-d. Ezért is tudtál lefogyni.

Ha magas az anti-TPO-d, kezdd azzal, hogy kiiktatod a glutént.

2020. szept. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Áltudományos fake a glutén és a pm működés összefüggése!
2020. szept. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!