Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas pulzus, heves szívdobogá...

Magas pulzus, heves szívdobogás stressz nélkül.. nagy bajt jelenthet?

Figyelt kérdés
Tegnap már írtam ezzel kapcsolatban, viszont ma reggel nagyon rosszul éreztem magam és ismételten ez a gyors szívdobogás volt. Visszamentem az orvoshoz elmondtam, hogy ez rosszabb most mint eddig a vérnyomásom 110/120 volt, kiküldött hogy várjunk egy kicsit, később újra visszahívott és megmérte, ekkor már 120/140 volt. Doktornő alaposan meghallgatott, a szívem annyira vert majd kiugrott, mintha lefutottam volna pár kört.. a zörejt ma is hallotta. Beutalt kardiológiára. Most jelenleg itthon is érzem, hogy heves ver és szédülök is. Nagyon megrémít ez a dolog, lehet belőle komoly baj?
2020. szept. 9. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szívritmuszavar, pulzuszavar.

Nekem mivel volt Kardiológiai vizsgálatom, IMS, Holter, Szív UH, amiken semmit sem találtak (.....:D), azt követően kaptam Talliton készítményt a háziorvosom által, mert 150 volt a pulzusom fekvő helyzetben.

Szívritmuszavar lehet csak "simán", amire ha szeded majd a gyógyszered, nem lesz semmi bajod.

2020. szept. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kardiológiára mikor mész? Valószínű hogy lesz 24 órás EKG-d aztán majd meglátod mi a baj. Ha nagyon rosszul vagy, vagy nagyon gyorsan ver (nemtudom mennyi, nem írtad), akkor vagy hívj mentőt, vagy menjetek be a sürgősségire (NE az ügyeletre), mert életveszélyes ritmuszavar is kialakulhat nálad, illetve a szív telődése se megfelelő nagyon gyors szívverés esetén.
2020. szept. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mellékveséd meg lett nézetve? Nincs pheocromocytomád?
2020. szept. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hasonló van nekem is, nekem szívzörejt hallottak. Esetleg nem tudod mekkora erősségű a zörejed 6-os skálán?
2020. szept. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!