Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 16 os NSE tumormarker érték...

16 os NSE tumormarker érték rosszat jelent?

Figyelt kérdés
A napokban voltam egy komplett nagyrutin laboron teljes tumormarker vizsgalattal kiegészítve. Teljesen jó a laborom, tumormarkerek is, egyedül az NSE érték van pont a felső határértéken 16 os. Rosszat jelent ez? Kérem értékelje nekem ha van itt orvos. Mennem kell vele valahová tovább?

2020. szept. 10. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk az orvoshoz aki beutalt tumormarkeres vizsgálatra? Ha esetleg magánban végeztetted el, akkor gratula, nem alkalmas szűrősvizsgálatra a tumormarker.
2020. szept. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, magamtól mentem, mert foglalkoztat az egészségem és minden évben egyszer ezeket megcsináltatom a komplett laborral. A Pentacore laborba járok a a Semmelweisre. Az ott dolgozók is javasolják és ők is megcsináltatják. Tudom, hogy nem biztos diagnosztiaki eljárás, de szerintem sokkal jobb, mint aki nem foglalkozik semmit az egészségével és a szűrésekkel.
2020. szept. 10. 15:46
 3/8 anonim ***** válasza:

De a tumormarker az ebből a szempontból pont butaság. Utánkövetésre jó, diagnózsira egyáltalán nem. Lehet úgy is emelkedett, hogy nincs tumor, meg meglévő tumor mellett is lehet alacsony marker.

Ez tényleg az, amivel csak stresszelni tudja magát az ember akár egy életen át.

2020. szept. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ertem csak akkor ez hogyan van?

A Pentacore oldaláról másolom.



A vérből végrehajtható tumor marker nevezetű vizsgálatcsoport nem közvetlenül a daganatot teszi láthatóvá, hanem az azáltal esetlegesen termelt anyagok mennyiségét méri. Ezáltal segítséget nyújthat számos daganatos állapot diagnózisához, illetve a betegség monitorozásához férfiakban és nőkben. A vizsgálat fő javallata a daganatos kezelés megkezdése előtti mérés, majd a kezelés után az állapot követése.

2020. szept. 10. 16:55
 5/8 anonim ***** válasza:

“ Ezáltal segítséget nyújthat számos daganatos állapot diagnózisához”


Ez félrevezető mondat lehet, de ha pontosan értelmezed, akkor láthatod, hogy a diagnózishoz nyújtHAT SEGÍTSÉGET. Daganatot sosem diagnosztizálnak tumormarker alapján, azt mintavétel után patológus mondja ki.


Ha pedig a daganat mondjuk igazolódott, utána a terápia hatásosságára lehet belőle következtetni esetleg.

2020. szept. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt ertem, de biztos legalabb a gyanut sok esetben felveti, hogy esetlegesen lehet daganat. Nyilvan ez alapjan nem allitanak fel diagnozist, de gondolom magas tumormarker ertekeknel sokkal nagyobb az esely a daganatra,mint ha minden tartomanyon belul van. A diagnozisba azt irta a doki, hogy sine morbo, tahat ugye nincs betegseg. Akkor talan annyira nem gyanakszik betegsegre.
2020. szept. 10. 20:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első dolgok egyike, amit megtanítanak az egyetemen, hogy a beteget kell kezelni, nem pedig a laborértékeket. Az eredményed a normál tartományon belül van, nem értem, hogy ilyenkor mit szeretnél még.
2020. szept. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Csak annyit, hogy ilyen esetben kell e vele foglalkoznom, vagy nem? Csak ennyit szeretnèk megtudni.



Beta HCG 0.1 ref <2.2

AFP 2.8 <8.8

CEA 1.6 <5.0

CA 19-9. 2.54 < 37

CA 72-4. 2 <8.2

PSA total 2.87 < 4

PSA szabad 0.069 < 0.93

TPA. 15.46 < 75

NSE. 16 < 16

S100 protein 0.07< 0.15

Cyfra 21-1. 0.78< 3.3


Ezeket csináltattam meg.

Köszönöm, hogy segítesz!

2020. szept. 10. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!