Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek át merjek így...

Szerintetek át merjek így menni apumhoz?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, évek óta nem volt semmi bajom, de most vasárnapról hétfőre virradóan megfáztam. Ha tippelnem kéne, azért, mert hideg van a szobámban, és bukóra nyitva hagyom mindig az ablakot este is, és túl sok hideg levegőt lélegezhettem be.


Na már most, hétfőn csak a torkom fájt, ami keddre el is múlt, akkor viszont az orromat kezdtem el fújni 1-2 napig, időnként be is dugult, de nagyjából tegnap már jól voltam. Semmilyen más tünetem nem volt, se láz, se köhögés, se legyengültség, tehát nem hiszem, hogy korona.


Apukám 64 éves, 6-7 éve volt egy szívinfarktusa, azóta is szedi a gyógyszereket, tehát valamilyen szinten veszélyeztetett. Mennyire lenne felelőtlen így átmenni hozzá holnap úgy, hogy ott is alszom? Magyarán mennyire nagy a koronaveszély?



2020. szept. 12. 17:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
nagy a koronaveszély. ha édesapád amúgy betartja a járványügyi intézkedéseket, kevés emberrel talalkozik, stb., én a helyedben biztosan nem veszélyeztetném az egészségét, és nem csak azért, mert fáj a torkod.
2020. szept. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A tavaszi járvány alatt nem is látogattam, most viszont mennék, hiszen időnként kell vele is találkoznom, korona meg évekig lesz még. A kérdés itt az, hogy az eheti megfázásom milyen mértékben befolyásolja ezt a veszélyt?
2020. szept. 12. 18:03
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

" Ha tippelnem kéne, azért, mert hideg van a szobámban, és bukóra nyitva hagyom mindig az ablakot este is, és túl sok hideg levegőt lélegezhettem be."


Most még éjjel sincs hideg, garantáltan nem fázol meg attól, ha nincs becsukva az ablak éjjelre!

2020. szept. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Most a fiatalok jobban vírus hordozók lettek. Miért pont most akarod meglátogatni ? Eddig nem volt sürgős.Beszélj vele telefonon .
2020. szept. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Pár napot várj. Kiemelten rizikó csoportos.
2020. szept. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azért most, mert most ér rá. Már két hete meg volt beszélve ez a hétvége, és ha most nem megyek, két-három hétig megint nem tudok, mert folyton dolgozik.
2020. szept. 12. 19:08
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezd meg, vallalja-e az orosz rulettet, esetleg kampec.

Ne legyel butus.

2020. szept. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És akkor meddig ne menjek? Meg mi utal arra, hogy koronám van, ha sima megfázásos tüneteket produkáltam?
2020. szept. 13. 01:23
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Van sok tünetmentes fiatal is, vagy enyhe tünetekkel rendelkező, mivel a koronavírus és a nátha tünetei is sok esetben hasonlítanak, ezért jobb ha nem reszkírozol, édesapád a veszélyeztetett kategóriába tartozik, beszélj vele.
2020. szept. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha tavasszal nem mentél most miért tennéd?Oka van hogy a legkisebb náthával sem engedik a fiatalokat közösségbe.Rajtad áll kockáztatsz-e.
2020. szept. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!