Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez normális? Kéne félnem?

Ez normális? Kéne félnem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma reggel kicsi fejfájással keltem , azóta nathas vagyok, televan az orrom. Gyenge abszolut nem vagyok. Na de eszrevettem hogy megduzzadt a nyakamnál jobb oldalt egy nyirokcsomó, ami mozgatható, és fáj is. Kb az ujjbegyem fele. Ugye ez nem daganat/leukémia jele? Betegesen hipochonder vagyok , szóval nyugtassatok meg. 16/F

#Nyimkcsomo
2020. szept. 12. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet van egy kis fertőzés a szervezetedben, ez egyelőre ennek a jele. Ha néhány nap alatt nem javul, menj orvoshoz.
2020. szept. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A hirtelen megduzzadt, tapintatatra keményebb, érintésre fájdalmas nyirokcsomók fertőzést jeleznek. A fertőzés helyéhez közel lévő nyirokcsomók szoktak jellemzően megduzzadni, miután valószínűleg van egy kis fertőzés a felső légutadban, (torok, orr, stb.) az itt lévő nyirokcsomót duzzadt meg. (Az állcsont vonalától beljebb, gondolom arról van szó, mert egyébként rengeteg nyirokcsomó van az ember szervezetében elszórtan, némelyik kisebb, némelyik nagyobb, és kitapintható.) Ne aggódj, biztos nem vagy leukémiás, sem rákos, ez nem arra utal.

Ha sokáig nem húzódik vissza a duzzanat, akkor érdemes egy orvost felkeresni, ellenkező esetben nem hiszem, hogy nagyon szükséges.


Orvostanhallgató

(ezt csak azért írom a végére, hogy hidd el, és nyugodj meg)

2020. szept. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 vantel ***** válasza:
0%

Ez a vég kezdete.

Zartós tejet ne vegyél.

Hosszú könyvBe ne kezdj.

2020. szept. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kettesnek koszonom, update; belazasodtam :D
2020. szept. 12. 21:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szokasos: osz van, hamarabb es konnyebben leszunk betegek. En mar 2 hete kohogok, megduzzadt nekem is, de nem lazasodtam be.. Haziorvosom nem fogad, annyit mond, hogy maradjak otthon es pihenjek, elmulik. 19L
2020. szept. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is fájt a fülem alatti nyirokcsomó, múlt héten hőemelkedésem volt, náthás voltam és köhögtem, kicsit fájt a torkom is, a mirigy még kicsit duzzadt, már nem fáj, de ennek idő kell míg visszahúzódik.
2020. szept. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!