Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért van az, hogy a kézmosásh...

Miért van az, hogy a kézmosáshoz elég a közönséges szappan, de a tárgyak fertőtlenítéséhez mindenféle vegyszereket javasolnak?

Figyelt kérdés
[link]

2020. szept. 12. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Azért mert ez egy intelligens vírus. Azt is tudja, hogy focimeccsen, parlamentben nem fertőzhet, csak boltban meg koncerten.
2020. szept. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Mert kézmosásnál vizet is használsz. Víz nélküli kézfertőtlenítésnél is fertőtlenítő sprayt használnak, vagy alkoholos gélt. Helyes szappanos kézmosással a vírust teljesen le lehet mosni. A szappan burkot képet a vírus körül, és vizzel szépen le tudod mosni. A tárgyakat általában nem lehet slaggal és szappannal lemosni.
2020. szept. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm, 2-ik válaszoló! És tényleg csak a 80%-os alkohol hatásos a koronavírus ellen? Én eddig úgy tudtam, hogy a 70%-os, amit a patikákban is árulnak, teljesen elegendő minden kórokozó elpusztításához...
2020. szept. 12. 20:55
 4/12 vantel ***** válasza:
73%

A szappan nem fertőtlenít ,hanem eltávolítja a koszt,kórokozót.

A fertőtlenítő megöli a kórokozót.

2020. szept. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
85%
Ami legalább 60%-os alkohol tartalmú, az mind megöli. A szappanos, illetve van fertőtlenítő szappanos, azt akkor ajánlják, ha látható szennyeződés van,de azzal csak eltávolítod, a sima szappannal legalábbis.
2020. szept. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Én is úgy tudom, hogy legalább 60%-os alkoholos gél. Vagy ha a felület nem érzékeny a klórra, akkor 2%-os hypós víz. Pl. felmosáshoz.
2020. szept. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
No egyik sem. Ennek a vírusnak van egy lipid burka. (Lipid lefordítva zsír) ezzel tud kapcsolódni a gazdaszervezethez. A szappan, tusfürdő, mosógatószer oldja a zsírt így megbontja ezt a burkot és így nem tud fertőzni a vírus. Továbbá a kézmosás során le is kerül a kézről. Alkoholból a 70% feletti ami hatásos. Az alatt sajnos nem. Hatóideje 3 perc. Tehát ha a kezetekre nyomjátok akkor csak 3 perc múlva teszi fertőzésképtelnné a kórokozókat. A vírus egyébként egy önmagában életképtelen dolog. Nem tud elszaporodni sehol csak a gazdaszervezezetben. Pusztán örökítőanyagból és burokból áll. A tárgyakat is le lehet mosni szappanos vízzel. De mondjuk egy bútornak, telefonnak stb nem tenne jót ezért alkalmazunk más szereket. Egyebként 60 fokon is szétesnek szóval a maszkokat pl ki lehet mosni mosógépben 60 fokon. Ami jó vírusok ellen: az emlitett etilalkohol, ultra soul (ennek csak 1 perc a hatóideje), chlorogenium, dodasept tinktúra, formalin, hidrogenperoxid, klórmész. Ami nem jó: flóraszept, jód, neomagnol, sterogenol, na-hipoklorid 90. Ezek csak bakteriumok ellen hatnak.
2020. szept. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 whiteno ***** válasza:
35%
gondolom mert tárgyaknagyobb veszélyben vannak
2020. szept. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
55%
Nem igaz, hogy a 70% feletti hatásos, még a Hygi sincs akkora töménységű alkohollal, behatása sosem volt 3 perc, a kézfertőtlenítő alkoholnak 30 másodperc -1 perc a behatási ideje.
2020. szept. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
7. Vagyok. Ypszilonka ne veszélyeztesd senki életét és ne okoskodj megint. Én laborban dolgoztam (kórokózmentes zsilpesben). Nem kell a marhaság.
2020. szept. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!