Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem tudok futni/ugrálni?

Miért nem tudok futni/ugrálni?

Figyelt kérdés
futok 5-10 métert és már elkezdek levegőért kapkodni. Nem is beszélve a lúdtalpamról ami folyamatosan fáj amikor lépek, nem segít a lúdtalpbetét, lúdtalptorna. 17 éves fiú vagyok, 178cm, 73kg, nem érzem magam túlsúlyosnak. Ha valamit nem írtam le részletesen akkor kérdezzetek.

2020. szept. 13. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg edzetlen vagy?
2020. szept. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én inkább egézség ügyi próblémára gyanakszok. De hogy érted hogy edzetlen?
2020. szept. 13. 16:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Valami egyéb mást sportolsz, mozogsz eleget? Vagy csak úgy komótosan eléled az életed a kanapén? Aki nem fitt, valamilyen szinten is edzett, az nyilván kifárad ha egy picit is futnia kell.

Ha nem ez a helyzet és szerinted inkább egészségügyi oka van akkor érdemes háziorvosnál vagy kardiológusnál kezdeni a dolgot és utánajárni hogy minden jól működik-e odabent.

A lúdtalpról nem tudok sajnos mit nyilatkozni. Esetleg másik ortopédust vagy gyógytornászt keresni?

2020. szept. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egy éve elkezdtem úszni, egy kicsit tényleg könyebb futni mint azelött de most is elviselhetetlen, háziórvos azt mondja lúdtalpam van. Kardiológusnál még nem voltam.
2020. szept. 13. 17:04
 5/7 anonim ***** válasza:

És úszás közben is fulladozol? Nincs esetleg enyhe asztmád?

Ha annyira kellemetlen a dolog, akkor járj utána. Menj el az orvoshoz mondd el mi a problémád és majd ő tovább küld, vagy menj rögtön privátba. Csinálnak ilyen-olyan nyugalmi és terheléses vizsgálatokat. Max kiderül hogy semmi bajod, csak hogy még mindig nem vagy hozzászokva a mozgáshoz. Ha meg ne adj isten egészségügyi oka van legalább kiderül lehet kezelni. Habár nem hinném hogy 17 évesen nagy bajod lenne.

2020. szept. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mennyire durva a lúdtalpad? pronálva, kacsázva jársz? úgy tényleg elég megerőltető a futás
2020. szept. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, utolsó!
2020. szept. 15. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!