Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hétfőn találkoztam egy barátnő...

Hétfőn találkoztam egy barátnőmmel akiről tegnap este kiderult, hogy koronás, ilyenkor velem mi van?

Figyelt kérdés

2020. szept. 16. 10:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Szólsz, hogy találkoztál beteggel. Elvileg majd tesztelnek, de ismerosomnek masfel gete semmi nem tortent ilyen esetben
2020. szept. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%
Semmi, max köhögsz kettőt
2020. szept. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
11%

Szegény te! Ne aggódj a barátnődért, te vagy a legfontosabb!

Ja, hogy ez magadtól is megy...

2020. szept. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen... Biztos nem kérdeztem meg mi van vele.

De mivel emberek között dolgozom érdekel, hogy most ilyenkor mit kell tennem mehetek ugyan úgy dolgozni?

2020. szept. 16. 11:08
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha kontakt kutatásban rád találnak, majd értesítenek.

Egyébként a fene nem foglalkozik veled. Saját elhatározásodból önként lehetsz karanténban és ha tüneteket veszel észre magadon a két hétben, értesíted a háziorvosod.

Tesztet csak akkor csináltatnak, ha nagyon komolyan, szinte az összes tüneteket mutatod.

Természetesen jó pénzért csináltathatsz tesztet, de ilyen rövid idő után még nem igazán mutat ki fertőzést.

2020. szept. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%
Hívd fel a háziorvosod és kérdezz rá,
2020. szept. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
62%
Semmi sincs, csak nem kell hangoztatni. Ez olyan mint mikor én olaszból jövök haza, nem kell elkürtölni és nincs vele baj.
2020. szept. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
30%
Nem egészen. Azt gondoltátok, hogy a kontaktkutatás úgy megy, hogy ráállítanak 15 magánnyomozót a fertőzöttre, aztán felgöngyölítik a kapcsolati hálóját? Sokkal jobbat találtak ki: meglepő módon megkérdezik, hogy kikkel volt az utolsó 2 napban 2 méteren belüli közelségben és/vagy 15 percet együtt. Szóval ő adja le a listát, ezek lesznek a szoros kontaktok, nekik házi karantén, tünetek esetén teszt.
2020. szept. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én a helyedben szólnék a főnökömnek, hogy ez van. Mi legyen? Vagy felhívnám a háziorvost és feltenném ugyan ezt a kérdést. Elvileg a haziorovos kiírhat két hétre és akkor karantén. De ha a főnöködet hívod előbb akkor lehet azt mondja menj dolgozni és hallgass az esetről. Nálunk sajnos ez van. Ebben az esetben felvennék ffp2 vagy k95 maszkot ez elég nagy védelmet ad. És külön ennék innék mindenkitől figyelnél hogy ne fertőzzek meg senkit. Mert ugye nem tudni tünetmentesen is lehetsz fertőzött.
2020. szept. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%
Az ffp2 maszk pont, hogy egyáltalán nem védi a többieket, csak szólok.
2020. szept. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!