Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüdő röntgenen voltam pár...

Niki_farkass kérdése:

Tüdő röntgenen voltam pár napja és tovább küldtek vizsgálatra de nagyon érdekel mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Szóval 5 napja csináltak egy mellkas röntgent és ez volt az eredmény: Jobb oldalon a VII. Borda hátsó ive felett a medioclavicularis vonalban 6mm-es éles szélű nodularis képlet ábrázolódik.

Ez mit jelenthet? Próbáltam utána nézni kicsit meg is ilyedtem...orvos nem mond semmit a pontosabb eredményekre vár



#tüdő #röntgen #Nodularis képlet #VII.borda
2020. szept. 17. 17:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem akarlak befosatni de szerintem egy kisebb csomó
2020. szept. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%

Igazabol bármi. Ha csak egy irányból készült kép, akkor akár mellbimbó is lehet.

Ez csak akkor derül ki, hogy micsoda, ha tovább vizsgálják.

2020. szept. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez kb.bármi lehet. Van ott egy árnyék, egy "képlet" lehet egy régebben lezajlott gyulladás,amiről esetleg nem is tudtál. Vagy a felvétel hibája. Ciszta,is lehet.
2020. szept. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Tovább küldtek? CT?
2020. szept. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen holnap megyek oldal irányú röntgenre
2020. szept. 17. 20:39
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Több oka is lehet. Nekem is volt egyszer ilyen éves tüdőszűrésen és kiderült hogy rossz volt az elkészített röntgenkép.


Viszont az ilyen "nagyobb" 6 mm noduláris csomó leggyakrabban daganat miatt van. TBC is okozhatja de az általában jól elkülíthető. Szarkoidózis egy autoimmun betegség nyirokcsomók megnagyobbodnak a tüdő hilusaiban de az általában egyszerre mindkét oldalon és szórtan helyezkedik el nagyobb mennyiségben.


Így a leírásból jobban tennéd ha elmennéla további vizsgálatokra hiszen ha tényleg rosszindulatú daganat és lokalizált, nem terjedt ki a környező szervekre, szervrendszerekre akkor egy műtéttel ki tudják vágni. Szükség lehet majd gerinc és koponya/agyi ct-re is hiszen a tüdőrák leggyakrabban ide rak először áttétet.


Gyógyulást, jó egészséget kívánok!

2020. szept. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Dohányzol? Van valami panaszod?
2020. szept. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj nem frászt kapni. Nekem tele van nodulusokkal a tüdőm és nem igényel kezelést. Cisztám is van 2 az sem igényel kezelést. Nekem tudják az okát miért vannak. A tiédet meg ki fogják deríteni. Feküdtem mellkassebészeti osztályon ahol sok olyan emberrel találkoztam akiknek mindenféle jóindulatú elváltozás keletkezett a tüdejében. Köhögéses betegségek nyomot hagynak a tödőben. Nem kell rögtön rákra gondolni.
2020. szept. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mi volt. Szurkolok.
2020. szept. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne agyalj! Ne idegeskedj! Sokféle "elváltozás" lehet egy adott szerven, nem kell mindjárt rémeket látni.
2020. szept. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!