Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rákos betegek tulajdonképpen...

Rákos betegek tulajdonképpen mibe halnak bele?

Figyelt kérdés
egyszer csak "elalszanak", amikor a daganat már túl nagyra nött? Vagy mi az a folyamat?

2020. szept. 21. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem ilyen egyszerű, hogy “rákos betegek”. Attól függ milyen rák, hol helyezkedik el, adott-e áttétet és azt hová. Belehalhat légzési elégtelenségbe, ha a rák érinti a tüdőt és az már nem tudja ellátni vmilyen módon a feladatát. Elrákosodhat létfontosságú szerv is, ott is végül a szerv elégtelen működése vezet halálhoz. A tumor elhelyezkedése/mérete nyomhat például ereket, idegeket, amivel mondjuk leállhat a légzés. Sokszor maga a rák önmagában is sok energiát emészt fel, melytôl a beteg legyengül, elveszíti tartalékait, ún. cachexiás állapotba kerül. Gyakran az ilyen állapotú betegek a fájdalom csökkentésére szánt ópioidok miatt halnak meg, ami nélkül szintúgy meghaltak volna (végstádiumú betegekre gondolok), de sajnos a szervezetük már a fájdalomcsillapítóval sem bírkozott meg. Hasonló az eset bizonyos kemoterapetikumoknál is, szintén végstádiumnál, ami jó a rákos sejtekre, az effektíve a szervezet saját, még működő szerveit, szöveteit is pusztítja. Ha a végstádium miatt nincs elég, akkor felfogható úgy is, hogy maga a kemo ölte meg, de az ilyen emberek már leginkább ágyhoz kötött, gondoskodásra szoruló, nagy fájdalmukban ordítozó betegek, nem úgy kell elképzelni, hogy kapsz egy diagnózist, hogy van egy pár rákos sejted, majd holnap felfordulsz a rá kapott terápiától.
2020. szept. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2020. szept. 21. 20:44
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
Hú, 1-es ezt nagyon jól leírtad. Hasznos a válasz, de szerintem ez több mint hasznos, rendkívül jó és profi összefoglalás.
2020. szept. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Pfúú...erre én is kíváncsi vagyok. Azt hallottam a rák egy baktériumszerüség ami mindenki szervezetében van s akinél elkezd mozogni azt megeszi vagyis a szervét ahol benne van. S azért érez nagy fájdalmat mert eszi a rák. Van akiből kiveszik van hogy átmegy másfele is. Nem tudom miért hal meg egy rákos. Pl.ha gyomorrákos, bél, máj,torok akkor éhen hal mert nem tud enni de ha hererákos vagy agydaganatos, börrákos az mitől tud meghalni nem tudom.
2020. szept. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!