Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek van bármi értelme...

Szerintetek van bármi értelme a maszkviselésnek?

Figyelt kérdés

Tekintettel, hogy kötelező mindenhol, mennyire veszel részt a helyes használatában? Tehát az orrod és a szád is eltakarod? Vagy csak lóg rajtad, hogy "ne küldjenek ki"?


Szavazást indítok:

Orvosi maszkot vagy ruha anyagból varrt maszkot részesíted előnyben?



2020. szept. 22. 11:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
57%
Elég logikátlanok a szabályok, van ahol fertőz, van, ahol nem, meg időhöz kötötten, hordom, ahol kötelező, de az orrom nem takarom el.
2020. szept. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
25%
Ennyi igen szavazat a 2.-ra? Mikor sz@rt se ér? Nem véletlenül nem fogadják már el a sálat, kendőt se.
2020. szept. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
55%
Bármilyen maszk jó, csak az a lényeg, hogy legyen
2020. szept. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
35%

Vita így, vita úgy. Mind a maszkviselésről, mind arról, hogy van-e valamiféle vírus is és ha van is, akkor mennyire veszélyes. Unalmas, hogy már hónapok óta ez megy.


Néha már nem tudom, mit gondoljak, de alapvetően azok közé tartozom, akik egyfelől ugyan elismerik, hogy biztos van valamiféle vírus (mégha csak a hírekben is találkoztam ezzel a hírhedt-neves koronavírussal), másfelől viszont nagyon túl van erőltetve és görcsölve ez az egész.


Ezzel a bevezetett kötelező maszkhasználattal is ki lehet kergetni a világból. Értelme maximum annál van, aki beteg. Ja hogy ha nem vagyok beteg, akkor hordozó lehetek esetleg? Oké, akkor influnza vagy egyéb betegségek esetén is legyen már mindenkin maszk, mert biztos ott lappang a látszólag egészséges emberben is...


Őszintén bevallom azt is, hogy az orrom szinte mindig kilóg a maszkból. Valaki szerint lehet benne normálisan levegő kapni. Valaki szerint nem. Valaki írja, hogy ha az orvosok napi 8 órát ebben műtenek, akkor mi is bírjuk már ki. Szóval ezzel kapcsolatban is többfelé ágazó vélemények vannak.


Engem mindenesetre nagyon idegesít, hogy köteleznek a használatára. Olyan érzetet kelt a hordása, mintha belémsulykolná, hogy beteg vagyok, pedig semmi bajom!!! Ahogy zárt helyiségből kiérek, már azonnal szedem is le magamról. Persze vonaton, metrón, boltban hordom, nehogy rám szóljanak, de egyébként nulla értelme van, mint ahogy a Covid körüli világméretű felhajtásnak is. Olvastam már pár kommentet, miszerint az emberiségre nem a vírus van igazán rossz hatással, hanem saját maga... A mindenféle rendeletekkel, korlátozásokkal, bezárásokkal és népek kötelező elmaszkírozásával. Igazuk is van szerintem.

2020. szept. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
48%

Szavazni pedig nem szavaztam egyikre sem, mert egyiket sem részesítem előnyben. Az egész kötelező maszk hordás úgy értelmetlen, ahogy van.


Amúgy erről az egészről csak annyit, hogy a munkahelyemen (egy logisztikai központ) kb. 3 hete kell hordani, előtte semmi nem volt. Miközben áruházakban, trafikokban az eladóknak már mióta viselniük kellett. Nálunk nem volt kötelező. Egészen 3 héttel ezelőttig, amikor is a nappalos műszakban találtak állítólag egy koronavírusost. Fúúú, gyorsan tegyük ki a figyelmeztető táblát és kötelezzünk rá mindenkit.

Mikor szabiról visszamentem, akkor csodálkozom, hogy a maszkviselés kötelező tábla miért van ott minden ajtón és miért van mindenkin maszk. Mikor elmentem szabira, akkor még nem kellett...

Na de bent persze szinte senki nem hordja normálisan. Nekem végig a 8 óra alatt csak az államon van, de másoknak is. A kutya nem szól ránk. Nagyjából ennyire kell komolyan venni ezt az egészet ott nálunk.

2020. szept. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
56%
Mivel nem vagyok vírus szakértő. Sosem dolgoztam vírusokkal, ezért elfogadom a hozzáértők véleményét, hordom a maszkot. Úgy néz ki Magyarország a 10 millió infektólógus szakorvos országa lett.
2020. szept. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
56%
Statisztikák szerint többen betegszenek meg azok, akik hordanak, mint akik nem. Akkor van értelme?
2020. okt. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ezt most honnan látad tizenhetes?
2020. okt. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
56%
Az Egyesült Államok beli CDC általi jelentésből. Elég brutális az eltérés. Szinte egy nagyságrenddel többen betegszenek meg koronavírusban azok, akik rendszeresen hordanak maszkot, mint akik nem.
2020. okt. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
54%
Amerikában azért több a maszkos fertőzött mint aki nem az, mert ott aki fel is vesz, az is egy hálósat. Szóval egyáltalán nem véd. De azthiszik hogy véd, elmennek mindenhova, és úgy fertőződnek meg. Aki nen is hord az legalább tart távolságot.
2020. okt. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!