Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek szóljak?

Szerintetek szóljak?

Figyelt kérdés
A parom akivel együtt élek megbetegedett 2, 3 napja nem ment dolgozni sem. A tünetei elég fura, laza van és a torka is kapar, mára meg aztmondta olyna mintha nem érezné ízeket vagy csak nagyon tompán a nyelve végén, általánosan rossz a kozerzete is. Viszont a háziorvos szabadságon van, koronavirus tesztet kérve azzal lett lerazva hogy most nincs elég teszt magadon otthon nem hivatalos otthoni 10 napos idezojeles karanténba és ha eltelt akkor menjen az orvoshoz be. Viszont ugye fogalmunk sincs hog most ez korona vírus lehet vagy nem. Nekem a munkahelyem én eléggé félnek a vírus tol és nemtudom most emiatt szóljak e hogy a parom beteg. Szerintetek? Az orvos asszisztense szerint nekem nem kell mondanom bent semmit, de nem lesz ebből baj?

2020. szept. 25. 16:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Baromi hülyén van kitalálva, de pl. suliban az osztálytárs közvetlen kontakt, de a szülő nem.

Tehát nálatok a párod munkatársai közvetlen kontaktnak számítanak, de te nem.

Amíg a párodnak nem lesz pozitív tesztje, addig semmiképp se riogasd a munkatársaidat.

2020. szept. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%
Hat marpedig otthon kene maradnod neked is. Oke, hogy az orvos szabadsagon van, de ilyenkor szokott lenni kijelolt helyettesito orvos, probalkozzatok nala. Ne hagyjatok magatokat lerazni, mert ha tenyleg korona, de te bejarsz, akkor veszelyezteted a munkatarsaidat is.
2020. szept. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Rendben, csak nemtudom Egyáltalán lelesz e valaha tesztelve
2020. szept. 25. 17:05
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol a magyar viruskezeles oroszrulett. Nem tesztelnek, viszont egy normalis orszagban egyertelmu, hogy a hozzatartozok is azonnal otthonmaradnak, es latogatot sem fogadhatnak. Mivel ez nincs igy, tarolni fog a jarvany.

Nem a te hibad, de a szisztema bune.

2020. szept. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ízérzékelés tompulása vagy elvesztése elég egyértelmű jel. Mivel neked nincsenek tüneteid, te tesztelheted magad fizetős helyen, ha van erre keret. A másik lehetőség, hogy nem hagyjátok, hogy a háziorvos vagy a helyettese lerázzon. Hívogatni kell és balhézni. Én is így csináltam, igaz, még augusztusban, mert nekem sem akartak tesztelőket küldeni. De kibalhéztam és küldött.
2020. szept. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hat nekem. Nincs tüntetés egyenlőre cska a torkom kapar picit de más nem, ba neki pozitív lenne akkor elgondolkodnek h én is csinaltassak akkor fozetosen, de ha nem akkor nyilván nem
2020. szept. 25. 18:02
 7/18 anonim ***** válasza:
Én nem szólnék, nem kell tulparazni.
2020. szept. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nálunk azt mondta az orvos egyik ismerősömnek aki cssak megfázott (tényleg) hogy maradjon otthon ha rosszabbodik az állapota kiküldi a mentőket a tesztel ha nem akkor meg csak nátha
2020. szept. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel az ingyenes koronavírus vonalat és kérdezd meg!
2020. szept. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem a teszttol fog meggyogyulni senki. Igaziból mindegy is, hogy mi az, az a fontos, hogy akinek leuti tünete van, az maradjon otthon. Amikor még vagy már nincsenek tünetei, akkor meg hordjon maszkot, hogy védje a körülötte lévőket.
2020. szept. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!