Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen másodlagos (kísérő)...

Milyen másodlagos (kísérő) tünetei lehetnek a szürke hályog által okozott betegségnek?

Figyelt kérdés

A bal szemlencséjében igen előrehaladott állapotú hályog alakult ki. Sajnos a műtétre nagyon sokat (3 hónap) kell várni.

Az egyértelmű, hogy a legjellemzőbb tünet a homályos látás. Ez nálam is megvan, olyan a látásom, mintha ködös idő lenne.

Az zavar leginkább, hogy ez a homályos látás erőssége ingadozhat? Van olyan napom, hogy a bal szememmel a családtagokat sem ismerem fel, de olyan is van, hogy 20 -30 méterről is felismerem a személyeket. Lehet ennyite ingadozó az állapotom? vagy valami más is lehet a háttérben?



#látás #szürkehályog #szem betegségek
2020. szept. 28. 17:56
 1/1 VZ2 ***** válasza:
Alapvetően én akkor látok jobban szabadban, amikor ki van tágulva a pupillám, tehát nincs nagyon erős napfény, mert nekem a szemlencsém közepében van a homály, és szűk pupillánál nagyjából csak itt jön be a fény. Nekem posterior subcapsular (cataract) szürkehályogom van (hátsó kérgi homály talán magyarul). Tipikusan ha eltakarom az égboltot, amikor nézek az utcán előre, akkor pl. jobban látok. Vagy ha simlis sapkát hordok. Szóval az erős fény össze vissza szóródik a szemlencsémben, és majdnem beteríti a látott képet. Ködösen látok a látómező nagy fényerejű részei körül. Ha ezeket a fényeket kitakarom, akkor jobban látok, de akkor se igazán jól. Kettős látásom van. A dolgok felett látok még egyet belőle halványabban távolabb lévő pl. lámpafények, reklámfények. Szoktam néha jobban látni. Sokat számít, hogy mennyit számítógépeztem, mennyit aludtam, mennyit kellett használnom a szemüvegem. Állítólag a stressz is lehet oka aszürkeháíylognak, az én állapotom sokat romlott, amikor egy elb@szott alkoholista dohányos lakása fölé költöztem (nem tudtam, hogy ez lesz), aki másfél éven át üvöltette a TV-jét reggel 5-től este 9-ig minden nap. Lassan talán meghal végre.
2022. febr. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!